Dzieje sięGłogów

Przybywa bezrobotnych. Majewski: Przedsiębiorcy zaciągnęli hamulec1 min na czytanie

Już przybywa bezrobotnych! Ruszyły zwolnienia w niektórych branżach 2

– Przedsiębiorcy zaciągnęli hamulec – nie ukrywa Sławomir Majewski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie, którego martwi rosnące bezrobocie w naszym powiecie. Obecnie, oficjalnie, bez pracy pozostaje 2300 osób. Każdego dnia przybywa średnio 20-30 bezrobotnych. – Niestety skończyły się prace sezonowe i zaczynamy odczuwać również spowolnienie gospodarcze – dodaje.

Wspomniane spowolnienie gospodarcze to nie tylko dane bezrobocia, ale też malejąca liczba ofert pracy. – To prawda, bo zwykle było ich dużo więcej. Przedsiębiorcy wyczekują, czekają, zastanawiają się – co dalej? – wyjaśnia Majewski.

I nie korzystają tak chętnie, jak w poprzednich latach, z dofinansowań i refundacji. – Mamy jeszcze pieniądze na wszystkie formy wsparcia dla pracownika oraz pracodawcy. Na staże, kursy, szkolenia, założenie działalności gospodarczej czy dofinansowanie utworzenia nowych miejsc pracy – wymienia dyrektor.

Ponadto w grudniu przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o refundacje strat spowodowanych epidemią koronawirusa. – Pomoc będzie dotyczyła miesięcy października i listopada – porównując te miesiące rok do roku można otrzymać do 5 tysięcy złotych refundacji. Warunek jest taki, aby działalność oczywiście była prowadzona minimum przez rok – wyjaśnia Majewski zaznaczając, że na dokładną analizę rynku pracy przyjdzie czas pod koniec roku.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się