Extra

Przybywa zarejestrowanych motocykli w powiecie głogowskim. Już wyjechały na ulice1 min na czytanie

Przybywa zarejestrowanych motocykli w powiecie głogowskim. Już wyjechały na ulice

Liczba motocykli w powiecie głogowskim stale rośnie. Co roku przybywa ich na drogach blisko 300 sztuk. Czy wiecie, że po naszych drogach jeździ już prawie 2,5 tysiąca motocykli?

– Tyle jest już zarejestrowanych motocykli w powiecie głogowskim. Niedługo zobaczymy je na naszych jezdniach. – Kierowcy zapomnieli o nas przez zimę i to jest przede wszystkim dla nas bardzo niebezpieczne. Niestety, motocykl na bardzo krótko pojawia się w lusterku bocznym, a kierowcy samochodów bardzo często zapominają, aby w nie patrzeć. Kierowcy, patrzcie w lusterka przed wykonywaniem manewrów i sygnalizujcie te manewry – apeluje Arkadiusz Biczysko, motocyklista, ale nie tylko – jest także instruktorem nauki jazdy.

– Z kolei dla motocyklistów jest rada, aby stosowali zasadę ograniczonego zaufania. Warto obserwować zachowanie jadącego przed nimi kierowcy, a także zachować bezpieczny odstęp. No i jak najmniej brawury – radzi instruktor, sam wielbiciel motocykli. – Motocyklisty nie chroni karoseria czy poduszki powietrzne. Nawet przy niewielkiej kolizji obrażenia mogą być bardzo poważne. Dlatego ważne są odpowiednie buty, kurtka, spodnie, kask i rękawice. Ze specjalnymi wzmocnieniami, dzięki którym ubranie się nie przedrze po wywrotce – przypomina. W tym roku wyjechał już na pierwszą przejażdżkę na swoim nowym brytyjskim motocyklu szosowo – turystycznym triumph tiger.

Według Głównego Urzędu Statystycznego w ciągu dekady w Polsce z niespełna miliona motocykli zrobiło się półtora. Niestety rocznie dochodzi do bardzo dużej liczby wypadków, w których giną na drogach ludzie. Jak podaje Komenda Głowna Policji, z udziałem motocyklistów jest zaledwie 8 proc. wszystkich zdarzeń. W Głogowie w zeszłym roku były 44 wypadki drogowe, w tym 1 był spowodowany przez motocyklistę.
RED

Podziel się informacją ...
  • 45
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Extra