Dzieje sięFotoGłogów

Przyjechali reprezentanci kadry Polski! Duże wydarzenie w Głogowie [ZDJĘCIA]7 min na czytanie

Przyjechali reprezentanci kadry Polski! Duże wydarzenie w Głogowie [ZDJĘCIA] 26

W Głogowie trwa turniej Polskiej Ligi Boccia – startuje około stu zawodników z całej Polski. Grają tutaj zawodnicy dyscypliny paraolimpijskiej. Wśród nich reprezentanci kadry narodowej. To duże wydarzenia dla głogowskiego sportu, bo w hali przy ul. Wita Stwosza takiej rangi imprezy jeszcze nie gościliśmy.

– To nie są amatorzy, to są zawodowcy. Jest to trzeci taki turniej w ramach tej ligi w roku i przedostatni przed finałem, który odbędzie się w Zamościu. Tam zostaną wyłonieni mistrzowie Polskie we wszystkich klasach – podkreśla Andrzej Maciejwski, prezes IKSON-u w Głogowie. – Do tej pory w Głogowie mieliśmy dwie podobne imprezy – to mistrzostwa Polski w 2017 roku oraz eliminacje mistrzostw Polski w 2019 roku. Teraz przyjechali zawodnicy od Szczecina, przez Warszawę, po Zamość. Każdy z nich przybliża się do mistrzowskiego tytułu, chce poprawić swoją pozycję w rankingu – dodaje.

Oglądamy na parkiecie m.in. głogowiankę Edytę Owczarz, która jest czołową zawodniczką na świecie. – Ponadto jej partner w grze w parach, chociaż rywal w grze indywidualnej, Damian Skrzycki z Bielsko-Białej. Jest też Kinga Koza i wielu innych wspaniałych zawodników – zwraca uwagę Maciejewski. Uważa, że ta dyscyplina sportu jest coraz bardziej popularna. I nie taka prosta jakby nam mogło się wydawać. – Myślę, że wielu pełnosprawnych miało by problem pokonać tych niepełnosprawnych zawodników z różnymi dysfunkcjami – zaznacza. Impreza potrwa do jutra (10.10).
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się