Dzieje sięFotoGłogów

Przyjechali z całej Polski! Uśmiechnięci i chętni do sportowej rywalizacji6 min na czytanie

Przyjechali z całej Polski! Uśmiechnięci i chętni do sportowej rywalizacji 2

Aż 16 drużyn amatorskich, w sumie około 65 osób z niepełnosprawnościami z całej Polski, bo m.in. z Wrocławia, Zielonej Góry, Jeleniej Góry, Szczecina, Poznania, Sławy rywalizuje w niezwykłej dyscyplinie jaką jest paraolimpijska Boccia. Turniej trwa w hali widowiskowo-sportowej w Głogowie.

Udział w nim bierze także Klub Kibiców Niepełnosprawnych Chrobrego Głogów, który wystawił liczną reprezentację. – Część osób z klubu trenuje tę dyscyplinę sportową, inni jeszcze nie. Myśleliśmy, aby założyć jakąś dyscyplinę w KKN, to na razie plany. Oczywiście nie będzie to Boccia, bo taki klub w naszym mieście jest. To fajny sport – mówi Arkadiusz Adamski, prezes klubu.

Akcję wspiera radny miejski Norbert Penza. – Można powiedzieć, że to zawody ogólnopolskie. Rozgrywane pomimo epidemii. To początki sezonu – po tym zawieszeniu – mamy nadzieję, że będzie dobrze – dodawał.

Atmosfera jest świetna, bo uczestnikom towarzyszy uśmiech od ucha do ucha. – Proszę o zaciętą grę, ale z wyrozumiałością dla siebie. Jest wśród nas wielu zawodników z niepełnosprawnością intelektualną. Miejmy na to uwagę – zachęcał Andrzej Maciejewski, prezes z głogowskiego IKSON-a, organizatora zawodów.

Boccia to gra włączająca do sportu osoby z niemal każdym rodzajem niepełnosprawności. Wywołuje sportowe emocje, które nie ustępują największym arenom sportowym.

Głogowian reprezentują Klub Kibica Niepełnosprawnego, zespół Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Głogowie oraz cztery drużyny rodzimego Integracyjnego Klubu Sportowego Osób Niepełnosprawnych (IKSON).
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się