Dzieje sięFotoGłogów

Przynieśli do szpitala maskotki, by w tym wyjątkowym dniu u dzieci pojawił się uśmiech4 min na czytanie

Przynieśli do szpitala maskotki, by w tym wyjątkowym dniu u dzieci pojawił się uśmiech 15

Zbliża się Dzień Dziecka – stąd ich pomysł, by maluchom przebywającym w Głogowskim Szpitalu Powiatowym zrobiło się po prostu milej. Radni Edyta Owczarek i Michał Wnuk, była poseł Ewa Drozd a nawet raper Tomasz Olczak oraz wiele innych osób spotkało się pod szpitalem, by przekazać im maskotki i gadżety.

– To wyjątkowy dzień dla każdego dziecka. Wiem to, bo mam syna i od kilku dni słyszę o zbliżającym się święcie – żartował Michał Wnuk. – Przebywanie w szpitalu nie jest niczym przyjemnym, a tym bardziej w ten radosny dzień. Dlatego jednoczymy siły, aby nieść odrobinę uśmiechu – dodawała Edyta Owczarek.

– Zawsze pamiętamy o dzieciach. Co roku coś planujemy i realizujemy. Pomyśleliśmy, że warto umilić ten czas, którzy najbardziej tego potrzebują. Są w wyjątkowym miejscu i tego dnia nie będą mogły spędzić na lodach z rodzicami – zwracał uwagę Ewa Drozd.

– Misie trafią na oddział dziecięcy i chirurgii dziecięcej. Otrzymają je ci mali pacjenci, którzy jutro zostaną poddani operacji – zapowiadał Edward Schmidt, prezes szpitala. Ale zanim dzieci dostaną maskotki te objęte zostaną jeszcze … kwarantanną. – Będą na kwarantannie 24 godziny, aby wszystko odbyło się bardzo bezpiecznie – przypominał, że odwiedziny na tych oddziałach są wstrzymane. Z maluszkami mogą obecnie przebywać tylko rodzice.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się