Artykuł Informacyjny

Psi park na Piastowie? To możliwe, wystarczy zagłosować na projekt 342 min na czytanie

Psi park na Piastowie? To możliwe, wystarczy zagłosować na projekt 34

Parki dla psów są coraz bardziej popularne. Nic dziwnego, bo jest to miejsce do bezpiecznej zabawy z czworonogiem. Teren jest ogrodzony i zabezpieczony. Co więcej, właściciele mogą się spotkać w jednym miejscu i wymienić doświadczenia w opiece nad zwierzęciem. Takie miejsce może powstać na osiedlu Piastów Śląskich, przy ulicy Budziszyńskiej. Wystarczy zagłosować na projekt nr 34 w budżecie obywatelskim.

W miastach brakuje miejsc, gdzie psy mogą biegać swobodnie, z dala od samochodów. Właściciele obawiają się spuścić swojego pupila ze smyczy, aby nie uciekł. Zwłaszcza jak to jest młody pies. Wybieg może stanowić też ciekawe uzupełnienie codziennej aktywności, a do tego pomaga psom wchodzić w interakcje z innymi zwierzętami.

– Byłoby to miejsce, gdzie mieszkańcy mogą przyjść i spędzić bezpiecznie czas ze swoim pupilem. Poza tym, wiele osób trenuje psy do zawodów – mówi Ewa Czaińska, radna powiatowa, która złożyła projekt do budżetu obywatelskiego – Chciałabym, aby to psi park pełnił również rolę edukacyjną. Osoby, które biorą szczeniaka i chciałyby zdobyć na ten temat wiedzę, będą mogły zapytać bardziej doświadczonych właścicieli o rady – dodaje. – Zachęcamy do zagłosowania na projekt nr 34, czyli wybieg dla psów przy ul. Budziszyńskiej na os. Piastów Śląskich. Ma on na celu stworzenie przestrzeni do biegania, atrakcje dla czworonogów oraz udogodnienia dla właścicieli trenujących psy – mówi radny Radosław Kosmalski, współwnioskodawca.

Wybiegu dla psów będzie się składać z: placu o powierzchni 1200m2 ogrodzony, do którego prowadzi jedno wejście ze znajdującym się przy nim regulaminie korzystania z wybiegu. Na wybieg poprowadzi śluza do bezpośredniego wprowadzenia psów. Wybieg zostanie wyposażony w sześć urządzeń do zabawy i treningu: równoważnia, pochylnia dwustronna, obręcze do skoków, płotki do przeskoków, słupki do slalomu, równoważnia ruchoma. Przy wejściu na plac znajdują się ławki i kosze na śmieci, kosze na psie odchody, psi “pisuar” oraz pudełko.

Głosowanie odbywa się poprzez stronę obywatel.glogow.pl

Zobacz inne