Dzieje sięGłogów

PSZOK na osiedlu Kopernik? Na takie miejsce musi być odpowiednia działka2 min na czytanie

Robisz remont? Gruz i inne materiały budowalne oddaj na PSZOK. Bezpłatnie!

GPK Głogów informuje, że liczba osób odwiedzających PSZOK-i w Głogowie wzrosła rok do roku (2020/2021) o ok. 20 proc. – To dobra informacja dla miasta i nie można jej tylko tłumaczyć większą ilością odpadów, bo liczba mieszkańców nie rośnie, a mówimy tu o odwiedzających, a nie o tonach. Rośnie zatem świadomość ekologiczna mieszkańców – uważa Rafał Sikora z miejskiej spółki.

Głogowianin, który regularnie wywozi odpady na PSZOK, zastanawia się czy miasto w najbliższym czasie planuje budowę kolejnego miejsca do ich składowania. – Jestem mieszkańcem osiedla Kopernik, tam też by się taki przydał – proponuje lokalizację.

Radoxim 5

O sprawę pytaliśmy w ratuszu. Budowa takiego PSZOK-u wiąże się ze sporym wydatkiem – najpierw związanym z jego budową, następnie utrzymaniem takiego miejsca. – W Głogowie mamy aż trzy PSZOK-i. Mieszkańcy z osiedla Kopernika mogą korzystać z dowolnego z nich. Przecież i tak trawę, gruz czy opony nie jesteśmy w stanie zanieść w torbie na zakupy, musimy wziąć auto – zwraca uwagę rzeczniczka prezydenta Marta Dytwińska-Gawrońska, że PSZOK może powstać na terenie, który spełnia określone wymogi – a takiej działki w zasobach miejskich, na tym osiedlu, po prostu nie ma. Przecież to musi być duża działka, ze swobodnym dojazdem i przygotowana na wjazd ciężkiego sprzętu. – Czy mieszkańcy bloków chcieliby z ze swoich okien oglądać sterty gruzu, opon czy starych mebli? Nie sądzę. Dlatego PSZOK-i budowane są na obrzeżach miasta, a nie w podwórkach czy na powszechnie używanej drodze do sklepu – mówi rzeczniczka.

Punkty PSZOK znajdują się w miejscach w Głogowie: przy ul. Przemysłowej 7a (siedziba firmy GPK-SUEZ Głogów sp. z o.o.) i ul. Transportowej 6 (w pobliżu zajezdni autobusowej). Punkty te czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18. Jest też RIPOK przy ul. Komunalnej 3.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się