Dzieje sięGłogów

PWiK dołoży się do budowy sieci kanalizacyjnej dla nowego hospicjum1 min na czytanie

PWiK dołoży się do budowy sieci kanalizacyjnej dla nowego hospicjum

Na podstawie porozumienia, zawartego w połowie lutego, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Głogowie oraz Gmina Miejska Głogów wspólnie realizować będą budowę sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej do budynku hospicjum przy ul. Paulinów w Głogowie.

– Budowa sieci kanalizacji sanitarnej ma na celu odbiór ścieków z budynku – mówi nam Magdalena Ruta , rzeczniczka prasowa miejskiej spółki. – W ramach tej inwestycji przewidziano budowę sieci kanalizacji sanitarnej o łącznej długości ok. 260 m. W związku z tą inwestycją do kanalizacji sanitarnej planowane jest podłączenie również dwóch sąsiadujących posesji – dodaje.

Radoxim 5

Zakres związany z budową sieci kanalizacji deszczowej zostanie sfinansowany ze środków własnych gminy natomiast sieci kanalizacji sanitarnej ze środków PWiK – szacuje się, że będzie to kosztowało około 410 tys. zł. – Obecnie inwestycja jest na etapie przygotowań do przetargu, który zostanie ogłoszony przez Gminę Miejską Głogów – informuje rzeczniczka.

Wcześniej, bo w 2020 r. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Głogowie wybudowało sieć wodociągową o łącznej długości 820 metrów w ulicy Cisawej. Rurociąg ten umożliwi podłączenie do budynku Hospicjum oraz terenów przyległych do tej ulicy, do miejskiego systemu.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się