Dzieje sięGłogów

Rada dyscyplinuje głogowskiego komornika. Chodzi o ogłoszenia na cukrowni1 min na czytanie

Rada dyscyplinuje głogowskiego komornika. Chodzi o ogłoszenia na cukrowni 1

Na naszą redakcyjną skrzynkę trafiło pismo z Rady Komorniczej. Dowiadujemy się z niego, że głogowski komornik Jakub Mikucki został zdyscyplinowany przez Radę Komorniczą. Za co? Za wywieszenie na terenie cukrowni ogłoszeń o sprzedaży.

Ogłoszenia z numerem kontaktowym do kancelarii komorniczej pojawiły się w październiku. Pisaliśmy o tym – tutaj! Jak się dowiadujemy z pisma, komornik został zdyscyplinowany za taką praktykę. Co znajduje się w dokumencie? “Rada Izby Komorniczej we Wrocławiu z uwagi na jednorazowy charakter nieprawidłowości wskazanych w skardze, postanowiła zdyscyplinować Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Głogowie Jakuba Mikuckiego, poprzez wezwanie do zaprzestania praktyk zamieszczania wskazanych w skardze kart informacyjnych z numerem telefonu oraz pieczęcią komornika”.

Ogłoszenia zniknęły z cukrowni. Gdyby komornik tego nie zrobił, to mogłoby zostać nawet wszczęte dochodzenie dyscyplinarne. Próbowaliśmy uzyskać komentarz komornika w tej sprawie i spytać, czy uważa decyzję Izby Komorniczej za słuszną oraz czy będzie się od niej odwoływać? Poproszono nas o wysłanie oficjalnego pytania prasowego. Po upływie wyznaczonego czasu, jeszcze raz skontaktowaliśmy się z komornikiem, aby dać mu możliwość wypowiedzi. – Komornik uznał, że nie jest Pani stroną w sprawie – poinformowano naszą dziennikarkę. Próbowaliśmy również dodzwonić się do rzecznika Izby, ale próby okazały się bezskuteczne.

Kodeks Postępowania Cywilnego reguluje treść obwieszczenia o licytacji nieruchomości (art. 953) i miejsce jego umieszczenia (art.955).

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się