Dzieje sięGłogów

Radna dostała odpowiedź od GDDKiA w sprawie żywopłotów1 min na czytanie

Radna dostała odpowiedź od GDDKiA w sprawie żywopłotów

Sprawą zieleni w mieście zajęła się radna Joanna Michałowska, która w czerwcu złożyła w ratuszu interpelacje. Proponowała kontrolę stanu zakrzewienia i wysokości nasadzeń znajdujących się w bezpośrednio przy przejściach dla pieszych. – Ze szczególnym zwróceniem uwagi na to, jaki mają one wpływ na widoczność przejścia dla pieszych i zbliżających się do niego pieszych z pozycji kierowcy – wyjaśniała.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to prosiła także o ocenę stanu i ewentualne doposażenie istniejących na terenie miasta przejść w progi zwalniające. Prezydent Rafael Rokaszewicz zapewnia, że pracownicy działu komunalnego skontrolowali już okolice przejść dla pieszych. – Wytypowano szereg miejsc, w których obniżone bądź usunięte zostaną krzewy żywopłotowe ograniczające widoczność i stwarzające zagrożenie bezpieczeństwa dla pieszych i kierowców – informuje, że zajmie się tym spółka GPK Głogów. Ponadto prezydent dodaje, że przez rozpoczęciem roku szkolnego szczegółowo sprawdzane są takie miejsca, gdzie faktycznie istnieje możliwość zamontowania progów zwalniających. To konsultowane jest z policją. O kontrolę takich przejść zwrócił się również do GDDKiA oraz DSDiK. I jest odpowiedź.

– Obecnie trwa pielęgnacja żywopłotów w ciągu drogi krajowej nr 12. Wykonawca został poinformowany o konieczności obniżenia żywopłotów przy przejściach dla pieszych – czytamy w piśmie i oczekujemy na efekty.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się