Dzieje sięGłogów

Radna wojewódzka Anna Brok: To skandal i zdrada!2 min na czytanie

Anna Brok: Chcę pomóc. Przekażę laptopa tegorocznemu maturzyście

Anna Brok (PO) poinformowała internautów, że w sejmiku wojewódzkim doszło do skandalu. Napisała na swoim profilu Facebookowym, że radni PiS wraz z marszłakiem Cezarym Przybylskim są za tym, aby Dolny Śląsk stracił 9,5 mld zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 

– Zwracam się do radnych PiS i grupy Marszałka o opamiętanie się i reprezentowanie interesów Dolnoślązaków – napisała radna.

– Jestem zbulwersowana, że Przewodniczący Sejmiku nie uznał mojego głosu ZA przyjęciem apelu, tylko dlatego że były kłopoty techniczne na sesji prowadzonej zdalnie, tym bardziej że byłam wnioskodawcą!! Wnoszę zatem o ponowne ujęcie apelu w porządku obrad kolejnej Sesji. Zwracam się też do Radnych, którzy zagłosowali przeciw, aby jednak poparli nasz apel w ponownym głosowaniu. Jeszcze nie jest za późno – zaapelowała w internecie radna Anna Brok.

Radna wojewódzka Anna Brok: To skandal i zdrada!

O głosowanie zapytaliśmy też radego z naszego regionu Piotra Karwana (PiS). Wypomniał Annie Brok, że sama nie zagłosowała za apelem na ostatniej sesji i będzie miała okazję zrobić to na kolejnej. – Nasz Klub zamierza przedłożyć apel o większe środki unijne dla naszego województwa – powiedział nam Karwan.

Uważa, że apel opozycji nie uzyskał poparcia większości radnych, zdaniem wielu, którzy nie głosowali za nim – zawierał nieścisłości i z pewnością nie pomógłby w takiej formie województwu. – Dobry i merytoryczny dokument z pewnością uzyska poparcie radnych, o czym przekonamy się niebawem – dodał.

Zaznaczył, że nieprawdą jest, że radni PiS nie zabiegają o zwiększenie środków, które w związku z krzywdzącym algorytmem podziału Komisji Europejskiej, w mniejszej ilości przypadną dla Dolnego Śląska, w związku z jego dynamicznym rozwojem w ostatnich latach.

– Zachęcam zwłaszcza radnych Koalicji Obywatelskiej (PO) z radną Brok na czele, aby raczej swoją aktywność przerzucili na swoich europarlamentarzystów, aby ci w Brukseli starali się skorygować krzywdząca dla naszego regionu politykę, która jest powodem zmniejszenia środków dla naszego województwa. My wspólnie z naszymi parlamentarzystami pracujemy nad tym, aby do naszych samorządów wpływało jak najwięcej środków, nie tylko europejskich ale i tych krajowych, które z pewnością coraz mocniej – pozytywnie wpływają na obraz inwestycji samorządowych w naszym województwie – zaznaczył.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się