Dzieje sięGłogów

Radni Koalicji Obywatelskiej: Wybory w maju? To niemożliwe1 min na czytanie

Wszyscy radni byli za odwołaniem Leszka Drankiewicza. Ten nie wziął udziału w sesji 31

Radni Koalicji Obywatelskiej apelują do prezydenta Rafaela Rokaszewicza. O co? Aby wystosował pismo do Państwowej Komisji Wyborczej w Legnicy – jak to nazywają – z „niemożności” przeprowadzenia majowych wyborów. Bo zgodnie z zapowiedziami rządu, mimo zagrożenia konronawirusem, 10 maja mamy wybierać Prezydenta RP.

W sytuacji, gdzie mieszkańcy podlegają restrykcjom i zakazom z powodu epidemii koronawirusa, niemożliwe jest właściwe i bezpieczne przygotowanie lokali wyborczych, zgromadzeń i szkoleń komisji wyborczych.

Przypominają, że komisje to więcej niż dwie osoby, które mogą się spotykać. Wymieniają – w takiej sytuacji głosujący powinni otrzymać osobny długopis, rękawiczki, gogle. Ponadto trzeba pamiętać o odkażeniu pomieszczeń, klamek, kabiny do głosowania.

Radoxim 3

Nawoływanie mieszkańców do uczestnictwa w wyborach, co jest powinnością obywatela, w sytuacji, gdy nawołuje się, aby w ogóle nie wychodzić z domów jest, co najmniej kpiną z demokratycznych wyborów.

Przypomnijmy, że wczoraj (30.03.) rano prezydent Rokaszewicz zabrał głos w sprawie wyborów. Co powiedział? Przeczytajcie o tym: TUTAJ.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się