Radni zdecydowali o drastycznych podwyżkach za wywóz śmieci. Ceny wzrosły o 80 proc!

sesja 3
1

Radni przedłużyli czas odbioru śmieci z ogródków działkowych w Głogowie o miesiąc listopad. Działkowcy zapłacą zatem więcej. Ale nie tylko oni. Słono zapłacą również ci, którzy działek nie mają. Ceny za wywóz śmieci komunalnych wzrosną o 80 proc od 1 sierpnia.

Zastępca prezydenta miasta Wojciech Borecki przypomniał, że gmina nie ma możliwości dopłaty do tych stawek. Tak jak to robi w przypadku wody. Ustawa mówi, że mieszkańcy muszą pokryć koszty sami. – Śmiecimy coraz więcej, a ceny odbioru i zagospodarowania odpadów rosną – powiedział zastępca prezydenta Wojciech Borecki uzasadniając podwyżki.

Radni opozycji nie byli przekonani do argumentów zastępcy prezydenta. Zagłosowali przeciwko wszelkim podwyżkom. Norbert Penza przypomniał, że GPK Suez to nasza firma i powinna nas niejako chronić przed takimi podwyżkami.

Na sesji przypomniano również, że powodem wzrostu cen jest m.in. to, że wiele osób nie płaci za śmieci, mimo że powinno.

Prezydent Borecki zapowiedział, ż miasto będzie szukało innych sposobów na ściąganie opłat za śmieci. Przede wszystkim opłaty będą powiązane ze zużyciem wody. Im więcej wody zużyją mieszkańcy w danym mieszkaniu, tym więcej zapłacą za śmieci. – Będziemy robić symulacje dla takiego rozwiązania – dodał Borecki.

Decyzją radnych koalicji za śmieci zapłacimy więcej od 1 sierpnia.

Nowe stawki odbioru odpadów komunalnych:

Selektywne: 1 osoba: 20 zł; 2 osoby: 39 zł; 3 osoby: 56 zł; 4 osoby: 72 zł; 5 osób: 88 zł; 6 osób: 104 zł; 7 osób i więcej: 108 zł

Nieselektywne: 1 osoba: 30 zł; 2 osoby: 60 zł; 3 osoby: 90 zł; 4 osoby: 120 zł; 5 osób: 150 zł; 6 osób: 180 zł; 7 osób i więcej: 210 zł

RED

Podziel się informacją ...
  • 118
  •  
  •  
  •  
  •  
  •