Dzieje sięGłogów

Radny interweniuje w sprawie tego skrzyżowania. “Trzeba przywrócić lewoskręt”2 min na czytanie

Radny interweniuje w sprawie tego skrzyżowania.

Radny Andrzej Radomski interweniuje w sprawie przywrócenie poprzedniej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Armii Krajowej, czyli przywrócenie jedynie lewoskrętu z lewego pasa ulicy Wojska Polskiego – jadąc od strony Kauflanda w kierunku na ul. Armii Krajowej.

– Działając w interesie publicznym, w związku z licznymi i słusznymi, moim zdaniem, skargami mieszkańców Powiatu Głogowskiego, uprzejmie proszę o przywrócenie poprzedniej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Armii Krajowej w Głogowie. Bieżąca organizacja ruchu jest irracjonalna, niezrozumiała dla użytkowników, stwarza zagrożenie i niebezpieczeństwo dla nich, co potwierdzają liczne kolizje i wypadki, do których dochodzi na tym skrzyżowaniu – wyjaśnia radny Radomski.

Radoxim 5

Tłumaczy, że kierujący włączający się do ruchu z ul. Armii Krajowej na ul. Wojska Polskiego, w lewo, w kierunku na osiedle Kopernik, bardzo często wymuszają pierwszeństwo samochodom jadącym lewym pasem ulicy Wojska Polskiego. – Może być tak dlatego, że nie jest dobrze widoczne dla samochodów stojących przy ul. Armii Krajowej, czy pojazdy jadą pasem lewym czy prawym. Albo przyczyną może być to, że pojazdy jadące lewym pasem ulicy Wojska Polskiego na wprost, rozwijają o wiele większą prędkość niż pojazdy, które szykowałyby się do lewoskrętu – twierdzi.

Jego zdaniem o wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem jest wprowadzenie lewoskrętu z ul. Wojska Polskiego (jadąc od Kauflanda) w kierunku na ul. Armii Krajowej, bez możliwości jazdy lewym pasem na wprost. Ograniczy to ilość samochodów jakie będą zjeżdżały na lewy pas, a nie spowoduje to zakorkowania ul. Wojska Polskiego. – Rozwiązanie to obowiązywało poprzednio, przez długi czas i nie sprawiało użytkownikom tego skrzyżowania problemów, a ilość kolizji i wypadków, w odczuciu nie tylko moim, była znacznie mniejsza – zaznacza radny. Pismo w tej sprawie skierował do miejskiego ratusza.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się