Dzieje sięGłogów

Radny Michał Wnuk będzie rządził teatrem. Pracę zaczyna od zaraz1 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 267

Teatr im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie jeszcze w remoncie, ale poznaliśmy właśnie jego zarządcę – Michał Wnuk będzie pełnił funkcję pełnomocnika teatru. Umowa obowiązuje od czerwca br. Jego pierwszym wyzwaniem będzie przygotowanie otwarcia miejskiego teatru na Rynku.

To absolwent dwóch szkół teatralnych – Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu oraz akademii Muzickych Umeni w Pradze. Ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagielońskim w Krakowie z zarządzania instytucjami kultury. Jak mówi, wychował się na scenie. – Od dzieciństwa spędzałem na niej każdą wolną chwilę – nie ukrywa. – Wiele zawdzięczam rodzicom. Mama jest teatrologiem, a ojciec jest aktorem. Obecnie też dyrektorem naczelnym teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze – mówi Wnuk.

Obecnie jest miejskim radnym i pracuje w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. Dał się poznać wszystkim jako artysta propagujący edukację teatralną w przedszkolach i szkołach, reżyser autorskiego teatru „Jednego Mostu”. W Głogowie mieszka od pięciu lat.
MK

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się