Dzieje sięGłogów

Radomski: Tym razem nie odpuszczę. Miarka się przebrała3 min na czytanie

Andrzej Radomski pozywa Ewę Drozd o zniesławienie za słowa „Nie znam nikogo kto ma bujniejszą wyobraźnię i rozdwojoną jaźnię”

Na początku lipca (8.07.) Sąd Okręgowy w Legnicy utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego w Głogowie z 5 grudnia ub. roku., skazujący radnego powiatu głogowskiego Andrzeja Radomskiego za zniesławienie i znieważenie byłej poseł Ewy Drozd.

Sąd zasądził kwotę 10 tys. zł nawiązki oraz kwota 1 tys. 728 zł tytułem kosztów zastępstwa adwokackiego, a ponadto 840 zł tytułem kosztów zastępstwa procesowego w postępowaniu apelacyjnym. Radny Andrzej Radomski miał wpłacić te pieniądze na konto posłanki do 30 lipca br. Nie zrobił tego.

Radoxim 5

Kancelaria adwokacka, zajmująca się sprawą posłanki, skierowała sprawę do komornika. Po kilku dnia udało się ściągnąć całą należność – 14 sierpnia. Pisaliśmy o tym: TUTAJ.

Radny uważa, że został “bezpardonowo zaatakowany przez pewnego adwokata”. – Ten pan, bezprawnie użył moich danych osobowych w perioratywny sposób, pomówił mnie w sposób publiczny i z mojej skromnej osoby, zrobił sobie publiczną reklamę w social mediach i nie tylko. Brylował też w lokalnych mediach, rozpowszechniając nieprawdę.Miał czelność zrobić ze mnie osobę uchylającą się od wyroku sądu, co jest nieprawdą. Swoimi kłamstwami, spowodował hejt wobec mojej osoby. Spowodował tym samym, mój dyskomfort i osób mi bliskich. Pragnę go poinformować, że poniesie tego surowe konsekwencje. Nie chcę od niego przeprosin, bo ich nie przyjmę. Za to co zrobił, poniesie surowe konsekwencje – zapowiada radny.

Zamierza złożyć skargę do Izby Adwokackiej. – Na jego zabronione działania. Poprzez zgłoszenie do RODO. Skończywszy na wniesieniu przeze mnie aktu oskarżenia przeciwko niemu za pomówienie mojej osoby i naruszeniu dóbr osobistych. Oczywiście z wnioskiem o zmianę właściwości miejscowej sądu, bo z tego co się orientuję, to pan adwokat, bodajże pracował kiedyś w tym sądzie. Niech może wyjaśni, jak zdobył w głogowskim sądzie, w kilka dni, klauzulę wykonalności wyroku, kiedy na taką klauzulę czeka się miesiącami? W jaki sposób????!!!! Jak zdobył klauzulę wykonalności przed tym, nim ja dostałem wyrok i miałem możliwość zaskarżenia się na koszty?W jaki sposób odebrano mi moje prawa?Pan adwokat ma jakąś obsesję na moim punkcie, na jego stronie, prawie co druga publikacja to moja skromna osoba. Udzielał wywiadów i relacji ze mną związanych.A co na to mówią przepisy prawa? Ograniczenia dotyczące reklamy w działalności adwokatów wynikają ze Zbioru Zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu, uchwalony przez Naczelną Radę Adwokacką 10 października 1998r.:- umieszczanie reklam w prasie i innych środkach masowego przekazu- reklamowanie swojej osoby i działalności podczas wystąpień w mass-mediach- redagowanie relacji prasowej, radiowej, telewizyjnej ze sprawy, w której adwokat udzielał pomocy prawnej- inspirowanie przez adwokata relacji dziennikarskiej w środkach masowego przekazu oraz komentowanie w nich prowadzonej przez siebie sprawy.Niech ten pan sobie zapamięta, że adwokat nie jest bezkarny i nie może bezpodstawnie kłamać, pomawiać i najzwyczajniej kogoś grilować – wyjaśnia.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się