Dzieje sięFotoGłogów

Radość na mecie była ogromna! Jesienne Biegi Przełajowe w Kotli19 min na czytanie

1

Za nami kolejne eliminacje w ramach “Jesiennych Biegów Przełajowych”. Tym razem na obiektach sportowych w Kotli, gdzie w niedzielę (4.10.) na starcie zameldowało się 90 dzieci z miejscowej szkoły podstawowej. I nikogo nie odstraszył ulewny deszcz!

– Warunki były trudne, ale uśmiechy dzieci i rodziców wszystko wynagrodziły. To była dobra zabawa – relacjonuje Mateusz Komperda, redaktor prowadzący portal MyGlogow. Bo to nasz portal z gminą Kotla był organizatorem tych biegów – przy ogromnym wsparciu sponsorów. Najpierw krótkie zapoznanie z trasą przygotowaną przez Andrzeja Karwatkę z Piasta Głogów i się zaczęło. Dzieci wystartowały już o godz. 9. Emocji było mnóstwo.

Do walki zagrzewali ich rodzice i wójt gminy Łukasz Horbatowski. – Mimo nie najlepszej pogody cieszymy się z tego, że biegi doszły do skutku oraz z frekwencji. Jesteśmy otwarci na wspieranie takich inicjatyw, które mają na celu propagowanie sportu wśród dzieci i dorosłych – cieszył się.

Uczniowie pobiegli w kilku kategoriach. Wbiegając na metę otrzymywali pamiątkowe medale. – Warto podkreślić, że tutaj każdy był zwycięzcą. Chodzi o to, aby zachęcić dzieci oraz młodzież do sportu, aktywnego trybu życia i wychodzenia z domu – zaznacza Łukasz Kaźmierczak z firmy Quest Media, wydawca naszego portalu. Nie obyło się bez łyka wody od PWiK i słodkich drożdżówek od Cukierni-Piekarni Gierczak.

Radość była ogromna. Dzieci chętnie wskakiwały na podium, by zrobić sobie zdjęcie z medalami. I już zapowiedziały, że w przyszłym roku też chcą wziąć udział w tej sportowej rywalizacji. Jak to bywa… po każdej burzy wychodzi słońce. Gdy chwilę później, obok na trasie, pojawili się nieco starsi mieszkańcy gminy i nie tylko, niebo rozświetliły słoneczne promienie. Ruszył KotlActive! Najlepsi będą reprezentować gminę Kotla w mistrzostwa powiatu. A kolejny eliminacyjny “Jesienny Bieg Przełajowy” w Jerzmanowej.

Dziękujemy za pomoc gminie Kotla i nauczycielom szkoły podstawowej, a także firmom: PHU Parter EU Fotowoltaika, Radoxim, NTI, Multibox, PWiK, Fitnessmania, OK Park, poseł Wojciech Zubowski, SM Nadodrze, Tutti Santi, SBB Rower Serwis, E-instal pro, Cukiernia-Piekarnia Gierczak.
RED

Podziel się informacją ...
  • 85
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się