Sport

Radosław Zimny nowym prezesem Sokoła Jerzmanowa: Dziękuję Krzyśkowi za 25 lat pracy1 min na czytanie

Radosław Zimny nowym prezesem Sokoła Jerzmanowa: Dziękuję Krzyśkowi za 25 lat pracy

Krzysztof Budziszewski, po 25 latach pracy, zrezygnował ze stanowiska prezesa Sokoła Jerzmanowa (klasa okręgowa).  Kiedy przejmował klub ten był w kryzysie. Spadł z klasy okręgowej do B-klasy. I nie działo się tam dobrze. Budziszewski pamiętam tamte czasy jakby było to wczoraj. Zmieniło się niemal wszystko. Boisko, szatnia, zaplecze.

– Szatnia znajdowała się w barakach – tam się przebieraliśmy – opowiada. Teraz obiekty są tutaj na wysokim poziomie. Mają drugie boisko ze sztuczną nawierzchnią. Ponadto nowy budynek klubowy, szatnie z natryskami. Najważniejsze jednak było to, że kilka lat temu postawili na szkolenie młodzieży. Stworzyli kilka grup treningowych. – Ściąganie zawodników na siłę, budowanie zespołu na jakiś lokalnych gwiazdach, to nie ma sensu. To droga donikąd – uważa Budziszewski tłumacząc nam, że wychować swoich piłkarzy to duma i radość. – Poza tym oni są przywiązani do tego klubu, chcą w nim grać i się z nim utożsamiać – dodaje. I tak właśnie jest w Jerzmanowej, gdzie większość zawodników pierwszego zespołu jest miejscowych. 

Wybrano już nowy zarząd. Prezesem został Radosław Zimny (39 l.). – Krzysztof ten klub jest w tym miejscu tylko dzięki tobie. Dziękujemy ci za lata pracy i serce włożone w rozwój i funkcjonowanie naszego klubu – mówi Zimny, który w tym klubie gra od 9 lat. – I jeżeli trener dalej będzie mnie widział w składzie to będą, bo to nie koliduje przecież z prezesowaniem. Jakie mam cele? Kontynuować to, co dobre. Bo dużo się u nas dzieje. Klasa okręgowa jest dobrą ligą. Najważniejsze jest szkolenie młodzieży – zapowiada, że chęci i zapału mu nie brakuje.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Sport