Dzieje sięGłogówKoronawirus

Rafael Rokaszewicz: nie zostawię przedsiębiorców bez pomocy. Co proponuje prezydent?1 min na czytanie

Prezydent spotkał się z mieszkańcami i... się zaczęło. Za mało parkingów, lustro nie w tym miejscu i wiele innych uwag 25

Głogowscy przedsiębiorcy, których działalność została dotknięta ograniczeniami związanymi z ogłoszeniem na obszarze całego kraju stanu zagrożenia epidemicznego oraz stanu epidemii, mogą ubiegać się o pomoc. Urząd miasta w Głogowie informuje, że chodzi o odroczenie terminu płatności podatków i opłat lokalnych, rozłożenie zaległości na raty, umorzenie odsetek.

Prezydent proponuje również ulgi w czynszach, gdy lokal należy do zasobów miejskich i ulgi w opłatach za dzierżawę pawilonów handlowych. W uzasadnionych przypadkach – umorzenie podatku od nieruchomości i środków transportu za czas epidemii.

Każdy wniosek od przedsiębiorcy będzie rozpatrywany indywidualnie zgodnie z Ustawą Ordynacja Podatkowa i z uwzględnieniem zasad przyznawania pomocy publicznej.

– Od dłuższego czasu informuję, że nie zostawię przedsiębiorców samych, bez pomocy, choć liczę z tym, że budżet Głogowa, tak jak innych samorządów, mocno ucierpi z powodu epidemii. Cały czas czekamy także na rządowy pakiet wsparcia dla samorządów – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Przedsiębiorcy prowadzący działalność w lokalach użytkowych stanowiących własność gminy miejskiej, którymi gospodaruje Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, po odwołaniu stanu epidemii, będą mogli ubiegać się o umorzenie części lub całości należności z tytułu czynszu najmu.

A co proponowali radni PiS-u? CZYTAJ:TUTAJ.
RED

Podziel się informacją ...
  • 48
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się