Dzieje sięGłogów

Rafael Rokaszewicz: Zrobię wszystko, aby w Głogowie powstało hospicjum1 min na czytanie

Artystka Aga Damrych dała świąteczny koncert dla głogowskiego hospicjum w Centrum Ewangelii 15

Do ostrej wymiany zdań doszło podczas ostatnie sesji budżetowej (15.01.) w miejskim ratuszu. Radni PiS-u dopytywali o budowę hospicjum. Andrzej Koliński złożył wniosek przed uchwaleniem wieloletniej prognozy finansowej, żeby już na ten rok – 2020 – zabezpieczyć 600 tys. zł na budowę stacjonarnego hospicjum w Głogowie.

Jak informował prezydent Rafael Rokaszewicz dokumentacja pierwszego etapu jest gotowa i opiewa na kwotę 16 mln zł. – Jeżeli chcemy, aby hospicjum powstało w Głogowie, to musi je wybudować gmina miejska – zapowiadał. I dodawał, że w tym roku zostanie przygotowany teren – doprowadzone będą media na działkę. W kolejnych trzech latach w Wieloletniej Prognozie Finansowej zapisano po 2 mln zł. Jego zdaniem bezzasadne było przydzielanie takiej kwoty na ten cel już w tym roku.

– Fundacja robi wspaniałą robotę, ale nie oszukujmy się. To, co uda się zebrać, to te pieniądze posłużą na wyposażenie wybudowanego hospicjum, czyli łóżka i sprzęt. Mury musi postawić gmina. Fundacja sobie z tym nie poradzi. Zrobię wszystko, aby hospicjum powstało – gwarantował Rokaszewicz.

Brakującą kwotę trzeba będzie pozyskać. A na dodatek już na tym etapie starać się o finansowanie działalności hospicjum. Kluczowy będzie kontrakt z Narodowego Funduszu Zdrowia.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się