Dzieje sięGłogówKoronawirus

Ratunkowy plan PiS-u dla przedsiębiorców. Prezydent Rokaszewicz z niego skorzysta?1 min na czytanie

Wszyscy radni byli za odwołaniem Leszka Drankiewicza. Ten nie wziął udziału w sesji 29

W związku z obecną sytuacją klubu radnych PiS złożył interpelację w sprawie wprowadzenia ulg i ułatwień dla miejscowych przedsiębiorców.

Radni PiS-u proponują obniżenie, bądź całkowite zniesienie czynszów dla przedsiębiorców wynajmujących lokale lub dzierżawiących tereny będące w zasobach gminy. Ponadto obniżenie opłat i podatków lokalnych, udzielanie ulg, odroczenie spłat oraz innych form pomocy zaproponowanych przez przedsiębiorców. I jeszcze zniesienie opłat targowych. Domagają się również zawieszenia opłat parkingowych.

– Zmiany powinny mieć charakter czasowy, obejmować swym zakresem przynajmniej najbliższe pół roku – zapowiada Krzysztof Sarzyński, przewodniczący klubu radnych PiS-u. Apeluje, że w obliczu dramatycznej sytuacji, o natychmiastowe działania.

Plan jest potrzebny. Już zgłaszają się do nas zwykli mieszkańcy i przedsiębiorcy, którzy boją się również o swoje miejsca pracy. A co za tym idzie nie będzie ich stać na opłatę czynszów.

– Przebywam obecnie na opiekuńczym na dziecko. Przerwa w moim zakładzie pracy ma potrwać do Świąt Wielkanocnych. Otrzymaliśmy już esemesy o redukcji najpierw pensji, ale obawiam się, że wkrótce nie będę miał, gdzie wracać – mówi nam załamany pan Marcin, który mieszka w bloku TBS.

Specjaliści szacują, że w najbliższym czasie pracę w Polsce może stracić ponad milion ludzi. W najgorszych wyliczeniach mówi się nawet o trzech milionach. Pomoc dla przedsiębiorców jest więc niezbędna. Zarówno na szczeblu krajowym jak i lokalnym.

O pomocy dla przedsiębiorców zapytaliśmy już kilka dni temu prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza. Pisaliśmy o tym TUTAJ i TUTAJ.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się