Dzieje sięGłogów

Ratusz podliczył ile będzie kosztowała naprawa barierek po tej kolizji1 min na czytanie

Auto na łuku ul. Wojska Polskiego uderzyło w barierki [ZDJĘCIA] 4

To nie pierwsza taka sytuacja na łuku ul. Wojska Polskiego. Tutaj obowiązuje ograniczenie prędkości, ale niestety wielu kierowców nie ściąga nogi z gazu. Przed godz. 8 doszło tam do kolizji – auto wpadło w poślizg uderzając w barierki. Jak relacjonują świadkowie, którzy wezwali na pomoc strażaków i policjantów, z auta wysiadły dwie osoby. – Oddaliły się z miejsca zdarzenia – powiedzieli nam. Nie wiadomo czy coś im się stało.

Wezwano właściciela pojazdu. – Okazało się, że kobieta użyczyła samochód swojemu partnerowi, który miał pojechać do pracy na 6 rano. W środku miały być też telefony i pieniądze. Nie ma ani pieniędzy, ani partnera. A na dodatek z auta wysiadła jeszcze jakaś kobieta – dodają świadkowie.

Barierki trzeba naprawić. – Będzie to kosztowało niecałe 1 tys. 800 zł – mówi nam Marta Dytwińska-Gawrońska, rzecznik prasowa prezydenta. Dla bezpieczeństwa koszty pokryje urząd miasta, który później może domagać się zwrotu tych pieniędzy od sprawcy kolizji. – Te barierki zostają uszkodzone nawet kilka razy w roku – zauważa rzecznik.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się