Dzieje sięGłogów

Ratusz zapowiada, że szkoły będą organizowały szczepienia1 min na czytanie

Otwarte! Dzieci i prezydent przecięli wstęgę [ZDJĘCIA] 19

Szkoły, przedszkola i żłobki będą działać w reżimie sanitarny. – Dezynfekcja, dezynfekcja i jeszcze raz dezynfekcja – podkreśla Beata Stachak, naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu w miejskim ratuszu. Obostrzenia się nie zmieniły. – Przyzwyczailiśmy się do tego. Dezynfekcja nie tylko rąk, ale i pomieszczeń oraz sprzętu. Ponadto zachowujemy społeczny dystans i ograniczamy obecność osób trzecich w budynkach – dodaje.

Miasto zabezpieczyło w placówkach płyny. – Stacje dezynfekujące i pomiarem temperatur mają do nas dojechać – zaznacza naczelnik. Będą promowali też szczepienia przeciwko COVID 19 wśród uczniów powyżej 12 roku życia, nauczycieli i rodziców. – Szkoły będą organizowały takie szczepienia. Już zgłaszają się przychodnie do dyrektorów z propozycjami zawiązania współpracy właśnie w tym zakresie – zaznacza Stachak. Oczywiście nikt do tego nie będzie nikogo zmuszał.

A jak idą szczepienia nauczycieli? Nie wiadomo. – Na ten moment nie mamy takiej informacji. Z tego co wiemy od dyrektorów, to nie wszyscy pracownicy chcą deklarować czy są zaszczepieni – dopowiada.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się