Raz Dwa Trzy na obchodach Dnia Hutnika. Koncert poprowadzi Maciej Kurzajewski

Raz Dwa Trzy na obchodach Dnia Hutnika. Koncert poprowadzi Maciej Kurzajewski
1

Pierwsza połowa maja od lat kojarzy się z tradycyjnymi obchodami święta hutniczego świata w zagłębiu miedziowym. Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. zaprasza mieszkańców regionu na szereg uroczystości religijnych i artystycznych z okazji Dnia Hutnika.

Fetowanie rozpocznie się w sobotę 4 maja od godz. 8.00 do 12.00 uroczystym przemarszem orkiestry hutniczej, ulicami Głogowa. Jednak główna cześć obchodów Dnia Hutnika odbędzie się tydzień później. W piątek 10 maja w Miejskim Ośrodku Kultury o godz. 16.00 miła chwila dla wielu hutników, bowiem podczas specjalnej ceremonii wręczone zostaną jubileuszowe odznaczenia i wyróżnienia. Centralna hutnicza karczma piwna będzie gościć zawodową brać od godz. 18 w hali widowiskowo-sportowej.

W niedzielę 12 maja. na godz. 12.30 w Kolegiacie p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zaplanowano Mszę św. w intencji hutników i ich rodzin. Wieczorem zaś od 19.00 na głogowskim rynku odbędzie się Koncert Hutniczy ze specjalnym udziałem zespołu Raz Dwa Trzy, który zagra wraz z orkiestrą symfoniczną Icon pod dyrekcją Huberta Kowalskiego. Ponadto w programie występ Wiktorii Wróbel z Atelier Studio Talentów z Głogowa oraz Orkiestry Zakładowej Huty Miedzi Głogów. Gospodarzem tego wieczoru będzie znany z telewizji dziennikarz i konferansjer Maciej Kurzajewski.

Podziel się informacją ...
  • 30
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Dzieje się Głogów