Dzieje sięGłogów

Raz Dwa Trzy na obchodach Dnia Hutnika. Koncert poprowadzi Maciej Kurzajewski1 min na czytanie

Raz Dwa Trzy na obchodach Dnia Hutnika. Koncert poprowadzi Maciej Kurzajewski

Pierwsza połowa maja od lat kojarzy się z tradycyjnymi obchodami święta hutniczego świata w zagłębiu miedziowym. Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. zaprasza mieszkańców regionu na szereg uroczystości religijnych i artystycznych z okazji Dnia Hutnika.

Fetowanie rozpocznie się w sobotę 4 maja od godz. 8.00 do 12.00 uroczystym przemarszem orkiestry hutniczej, ulicami Głogowa. Jednak główna cześć obchodów Dnia Hutnika odbędzie się tydzień później. W piątek 10 maja w Miejskim Ośrodku Kultury o godz. 16.00 miła chwila dla wielu hutników, bowiem podczas specjalnej ceremonii wręczone zostaną jubileuszowe odznaczenia i wyróżnienia. Centralna hutnicza karczma piwna będzie gościć zawodową brać od godz. 18 w hali widowiskowo-sportowej.

Radoxim 5

W niedzielę 12 maja. na godz. 12.30 w Kolegiacie p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zaplanowano Mszę św. w intencji hutników i ich rodzin. Wieczorem zaś od 19.00 na głogowskim rynku odbędzie się Koncert Hutniczy ze specjalnym udziałem zespołu Raz Dwa Trzy, który zagra wraz z orkiestrą symfoniczną Icon pod dyrekcją Huberta Kowalskiego. Ponadto w programie występ Wiktorii Wróbel z Atelier Studio Talentów z Głogowa oraz Orkiestry Zakładowej Huty Miedzi Głogów. Gospodarzem tego wieczoru będzie znany z telewizji dziennikarz i konferansjer Maciej Kurzajewski.

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się