Dzieje sięGłogów

Razem dla Michałka – olbrzymie wsparcie od głogowian dla synka policjantki9 min na czytanie

Razem dla Michałka – olbrzymie wsparcie od głogowian dla synka policjantki 7

I Charytatywna Gala Boksu „Razem dla Michałka” za nami. Zbierano pieniądze na leczenie 4 – letniego Michałka Kowala, synka policjantki Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

– Warto pomagać! – mówiła Renata Nowaczyk (50 l.), która wraz z wnuczką Amelią (6 l) wybrała się na galę. – To może spotkać każdego z nas – to, że teraz nasze dzieci są zdrowie, wcale nie oznacza, że i one w przyszłości nie będą potrzebowały pomocy – dodawała.

Michałek w wieku 3 lat zachorował na padaczkę lekooporną, chłopiec ma zaburzenia rozwoju i mowy. Wymaga rehabilitacji i kosztownego leczenia, które przeprowadzić można poza granicami naszego kraju. Nie mogło zabraknąć więc Michałka z mamą. Od miesiąca przebywają w niemieckim Hamburgu. – W tamtej klinice leczony jest syn. Jestem pod wrażeniem tej akcji. Dziękuję za wszystko, bo wiem, że sami sobie z chorobą nie poradzimy – mówiła ze łzami w oczach Aneta Kacik.

Przed wejściem na halę trwał kiermasz – można było zabrać ze sobą do domu maskotki dla dzieci, bony upominkowe do kina czy salonu piękności i wiele innych. – W zamian, kto ile może, wrzuca do puszki pieniędze – pokazywała Klaudia Kowalska (22 l.) ze stoiska.

Licytowano koszulki z autografami sportowców chociażby Roberta Lewandowskiego, piłkarzy, szczypiornistów i siatkarzy Chrobrego Głogów. Poza tym rękawice bokserskie, prenumeratę gazety, bony do lokalnych firm. – Rękawice podarowali nam chociażby mistrzowie świata, jak Diablo Włodarczyk – cieszył się Jakub Kowalski z UKS Boks Głogów.

To pierwsza, ale na pewno nie ostatnia taka impreza charytatywna. – Dzieci w potrzebie jest wiele i za rok postaramy się ponownie wyjść z taką inicjatywą – mówił Tomasz Nowaczyk z klubu Puncher Głogów. Na koniec rozegrano kilka bokserskich pojedynków. Do oklasków zachęcały cheerleaderki pomarańczowo-czarnych.

Udało się zebrać kwotę 15 tys. 341 zł 25 gr. Organizatorami gali byli Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Zarząd Terenowy Głogów oraz Głogowski Klub Bokserski Puncher. Patronat nad imprezą objął komendant powiatowej policji, prezydent Głogowa i starosta głogowski.
MK

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się