Dzieje sięGłogów

Rekordowe pieniądze dla Chrobrego! Ogrywanie młodzieży ma sens. Prejs: To jest nasz cel1 min na czytanie

Rekordowe pieniądze dla Chrobrego! Ogrywanie młodzieży ma sens. Prejs: To jest nasz cel

W sobotę (25.06.) na stadionie przy ul. Wita Stwosza debiut – choć jeszcze nieoficjalny – trenera Marka Gołębiewskiego. Chrobry Głogów rozegra wtedy pierwszy mecz sparingowy. Rywalem będzie KKS Kalisz. Początek starcia o godz. 12, wstęp wolny.

Do zespołu kilka dni temu dołączyło kilku nowych piłkarzy, ale jak się okazuje kadra jeszcze nie jest zamknięta. Chrobry szuka młodzieżowców i jest bliski ich pozyskania. Chodzi o piłkarzy z klubu z Ekstraklasy. – Wiele wygląda na to, że jeden z nich zostanie wypożyczony, drugi wykupiony – mówi nam Zbigniew Prejs, dyrektor sportowy Chrobrego. Z tym perspektywicznym zawodnikiem głogowianie podpiszą 3-letni kontrakt.

Inwestycja w młodzież trwa. – Młodzi zawodnicy, którzy przed momentem wywalczyli awans do 3 Ligi, już są w treningu – chodzi o sześciu piłkarzy z drużyny rezerw, którzy otrzymali szansę na pokazanie się w pierwszej drużynie – dodaje Prejs.

O tym, że warto iść tą drogą świadczyć może chociażby przykład Dominika Piły, który w ostatnich dwóch latach stał się kluczową postacią pomarańczowo-czarnych i trafił po tym sezonie do Lechii Gdańsk w Ekstraklasie. Był też architektem 2. miejsca w klasyfikacji Pro Junior System w PZPN. Klub zarobił dzięki temu, na ogrywaniu młodzieżowców w 1 Lidze, rekordowe 1,5 mln zł. – Kolejne pieniądze trafiły na konto klubu jako ekwiwalent za wyszkolenie Piły – wylicza dyrektor Prejs. Dlatego jednym z celów na kolejny sezon będzie znów ogrywanie młodzieżowców w składzie.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się