Dzieje sięGłogów

Rekrutacja na uczelni trwa. Nowością studia dualne, czyli nauka i praktyka w jednym1 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 389

Miesiąc spędzą na uczelni, kolejny miesiąc na stażu w zakładzie pracy – studia dualne to nowość w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. – Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom studentów – nie ukrywa Anna Włodarczyk, rzecznik prasowa uczelni.

Studia dualne to nowoczesny model nauki połączony ze zdobywaniem doświadczenia w zawodzie. Studenci automatyki i robotyki na specjalności automatyzacja i utrzymanie ruchu oraz metalurgii na specjalności zaawansowanych technik wytwarzania będą mogli skorzystać jednocześnie z opcji nauki i pracy. – Miesiąc spędzą na uczelni, kolejny miesiąc na stażu. I taki schemat rozpocznie się od drugiego semestru, potrwa do końca, przez trzy lata studiów – dodaje.

Głogowska uczelnia oferuje studentom staże w KGHM – w hutach miedzi w Głogowie i Legnicy, czy w Centrum Badań Jakości. A ponadto m.in. w Sitechu i Famabie.

Nabór na studia rozpoczął się i pierwszy potrwa do 19 lipca. Potem będzie kolejny – do 25 września. Chętnych nie brakuje.

– Studia dualne to niejedyne nowości na naszej uczelni. Kolejne to specjalność multimedia i projektowanie graficzne na nowych mediach oraz innowacyjny program kształcenia przyszłych nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych na studiach magisterskich – informuje Włodarczyk.

A studenci pielęgniarstwa nadal będą mogli skorzystać z oferty stypendium i doskonalenia praktyki w Miedziowym Centrum Zdrowia i głogowskim szpitalu.
MK

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się