Dzieje sięGłogów

Remont nic nie zmienił. Na Morcinka brakuje miejsc parkingowych. Auta stoją blisko skrzyżowania1 min na czytanie

Remont nic nie zmienił. Na Morcinka brakuje miejsc parkingowych. Auta stoją blisko skrzyżowania

Ulica Morcinka jest dwupasmowa, więc powinna mieścić dwa auta jadące w przeciwnych kierunkach. Jednak, jak się okazuje, sprawa nie jest tak oczywista. Problemem są samochody stale parkujące wzdłuż chodnika, zwężające jezdnie na tyle, że tylko jeden samochód może przecisnąć. – Dostają mandaty cały czas, ale i tak te same osoby tu parkują. Ale ich rozumiem, bo nie ma po prostu na tym osiedlu gdzie parkować. Za to mamy wielki kawał chodnika – mówi Agata Gosik (39 l.). – Na dodatek jest tylko jedno miejsce dla niepełnosprawnych, a wiem, że jest więcej osób na osiedlu, którzy tego potrzebują – dodaje.

Na razie wypadków nie było z tego powodu. Mieszkańcy jednak martwią się, co będzie, kiedy karetka będzie chciała przejechać. Prawdopodobnie też będzie musiała ustąpić miejsca samochodowi zjeżdżającemu z drogi głównej czyli Wojska Polskiego. – Nie raz widziałam, że auta musiały się wycofywać, bo samochód z głównej wjeżdżał, a nie widać przecież zza zakrętu, że jest tutaj tak wąsko. Jak śmieciara staje, to w ogóle nikt nie może przejechać i się korek robi. – opowiada Maria Niżnicka (67 l.). 

Problem jest złożony. Jedynym rozwiązaniem jest budowa nowych parkingowych. I dwa miesiące temu zakończył się tam taki remont. Powstało 16 nowych miejsc parkingowych na wysokości bloku Wojska Polskiego 17. Ale to nic nie zmieniło. Dalej miejsc brakuje i jest niebezpiecznie. Rzecznika prezydenta Głogowa Marta Dytwińska-Gawrońska poleca zgłaszać źle zaparkowane samochody policji i zapowiada, że ratusz obserwuje ulicę i być może niebawem zaproponuje tam zmianę organizacji ruchu. Reporterzy MyGlogow.pl będą się sprawie przyglądać. AG

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się