Dzieje sięFotoGłogów

Renta socjalna? Za niska. Zbierają podpisy, by podnieść to świadczenie [ZDJĘCIA]3 min na czytanie

1

Renta socjalna obecnie w Polsce wynosi nieco ponad 1200 zł. Zbyt mało. – Za takie pieniądze nie da się żyć – zwraca uwagę Michał Górawski, sekretarz lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej w Głogowie. Dziś (22.09.) na rynku rozpoczęli zbieranie podpisów pod projektem obywatelskim ustawy, który zakłada podniesienie tej renty – z której przede wszystkim korzystają osoby niepełnosprawne – do wysokości najniższej krajowej. – To obowiązek – podkreślał przewodniczący Łukasz Horbatowski.

Pod projektem przybywa podpisów. W ciągu kilku minut podpisało się też kilka osób. A to początek akcji, bo wkrótce zobaczymy ich również na miejskich targowiskach, ale nie tylko. Sprawa jest ważna.

Radoxim 5

– Zapraszamy mieszkańców do wspólnego działania. Renta w tych czasach wynosi 1217 zł… każdy z nas widzi co się dzieje z cenami i jaka jest inflacja. Za takie pieniądze ciężko przeżyć. Projekt powstał po to, aby podwyższyć tę kwotę do kwoty najniższe krajowej. Rząd zapomniał o tych najbardziej potrzebujących. Oni nie są w stanie znaleźć pracy – mówił przewodniczący Horbatowski.

– Bardzo chętnie biorę udział w tej akcji. Dotyczy to szczególnej grupy, która nigdy nie osiągną sprawności w życiu. Ta oferowana obecnie kwota renty nie zaspokoi ich podstawowych potrzeb, czyli leczenia, specjalistycznych środków i rehabilitacji – zaznaczała była posłanka Ewa Drozd.

– Projekty obywatelskie są chętnie przyjmowane – liczymy, że zbierzemy dużą ilość podpisów – mówił radny powiatowy Radosław Kosmalski.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się