Dzieje sięGłogówKGHM

Reorganizacja Miedziowego Centrum Zdrowia – bezpieczeństwo pacjentów priorytetem2 min na czytanie

Reorganizacja Miedziowego Centrum Zdrowia – bezpieczeństwo pacjentów priorytetem

Należące do KGHM Polska Miedź S.A. Miedziowe Centrum Zdrowia w Lubinie przechodzi gruntowną reorganizację. Cel to dostosowanie warunków działania placówki do czasów pandemii i związanych z tym wymogów Narodowego Funduszu Zdrowia. Priorytetem jest bezpieczeństwo pacjentów. Więcej porad specjalistów oraz unikanie niepotrzebnych wizyt w szpitalach ma chronić pacjentów z chorobami towarzyszącymi przed niepotrzebnymi wizytami w szpitalu.

W lubińskim szpitalu odnawiana jest pracownia hemodynamiki, na ukończeniu jest remont całego V piętra, gdzie zostanie przeniesiony i powiększony Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii.

Radoxim 3

– Działania, które podejmuje Zarząd MCZ są inspirowane wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia i są podyktowane zapotrzebowaniem na wybrane procedury oraz zwiększeniem bezpieczeństwa pacjentów oraz personelu.

– Zmiany mają również na względzie finansową efektywność szpitala. Nasza załoga to profesjonaliści, dzięki którym możemy się rozwijać, poszerzać tym samym zakres wykonywanych zabiegów i cieszyć się zaufaniem naszych pacjentów – mówi Piotr Milczanowski, Prezes Miedziowego Centrum Zdrowia.

Zarząd MCZ opracował plan efektywniejszego wykorzystania bazy przy zachowaniu najwyższego priorytetu – bezpieczeństwa pacjentów. W sierpniu planowane jest także przeniesienie Oddziału Diabetologicznego do budynku D-7 i połączenia go z Oddziałem Chorób Wewnętrznych. Oddział Diabetologii nadal będzie funkcjonował na zasadach pełnej autonomii i będzie realizował w pełnym wymiarze dotychczasowy kontrakt z NFZ. Spółka nie planuje zwolnień pracowników.

– Zmiana organizacji szpitala podyktowana jest potrzebą dostosowania oddziałów do nowych wyzwań, przed którymi stanęła służba zdrowia w dobie rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19. Staramy się realizować jak najwięcej procedur w trybie ambulatoryjnym, hospitalizacje zarezerwowane są dla ciężko chorych oraz procedur, których nie można realizować ambulatoryjnie. Wydłużyliśmy pracę większości poradni, pacjenci umawiani są na konkretne godziny, przywracamy konsultacje stacjonarne – powiedział Marek Ścieszka, Wiceprezes Miedziowego Centrum Zdrowia.

Plan zakłada zwiększenie liczby porad ambulatoryjnych, w tym porad diabetologicznych w jednostkach MCZ w Głogowie, Lubinie i Legnicy. Dodatkowo zostaną zwiększone kontrakty z NFZ w Pracowni Stopy Cukrzycowej oraz w Pracowniach Laseroterapii.

Kolejne prace planowane są w przyszłym roku. Remonty Pracowni Endoskopowej, Pracowni Ultrasonograficznej, Oddziału Gastrologicznego oraz Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej będą kontynuowane. W pierwszym kwartale przyszłego roku uruchomione zostaną Sale Wszczepiania Rozruszników.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się