Dzieje sięGłogów

Restauratorzy o obostrzeniach: Jest nawet zakaz określonych ruchów, które mogą zostać uznane za taneczne2 min na czytanie

Złamali obostrzenia? Sanepid prowadzi postępowanie wobec naszych siłowni i restauracji

We wtorek (14.12.) opublikowano nowe rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. W rozporządzeniu wprowadzono obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorujących na Covid-19, bez względu na posiadany certyfikat covidowy.

Rozporządzenie wprowadza m.in. zakaz prowadzenia działalności w postaci dyskotek, klubów nocnych lub działalności, która polega na udostępnieniu miejsca do tańczenia (chodzi o pomieszczenia zamknięte). Przy czym z tego zakazu wyłączone są sportowe kluby taneczne. Ograniczono limit osób – z 50 do 30 proc. – w restauracjach, barach, hotelach, kinach, teatrach, obiektach sportowych i sakralnych.

W kinach widzowie nie będą mogli spożywać napojów i posiłków. W rozporządzeniu pojawił się zapis, iż do limitów liczby osób przebywających w pomieszczeniach nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko Covid-19, pod warunkiem okazania przez te osoby unijnego cyfrowego zaświadczenia Covid lub zaświadczenia o szczepieniu, o wyniku testu i o powrocie do zdrowia w związku z Covid-19.

Nasi restauratorzy zabrali głos w tej sprawie. – Pracujący w pocie czoła rząd, wydał kilka zakazów. Zakaz organizowania przez nas imprez tanecznych. Zakaz określonych ruchów gości przebywających w lokalu, które mogłyby zostać uznane przez uważnych sygnalistów za ruchy taneczne. Zakaz poruszania się w rytmie tanecznym między stolikami oraz przy barze. Zakaz udostępniania miejsca do tańczenia, gdzie lecąca z głośników muzyka może prowokować gości do ruchów tanecznych – czytamy na stronie baru Fuego.

A to nie koniec wpisu. – Wszystkie te niewątpliwie słuszne zakazy mają ograniczyć transmisję wirusa. W nagrodę dla posłusznego społeczeństwa wirus obiecuje nie zarażać w Sylwestra i wtedy ruchy taneczne będą jak najbardziej legalne. W rozporządzeniu, które weszło w życie nie ma żadnych podstaw prawnych, byśmy jako właściciele byli uprawnieni do legitymowania gości pod kątem szczepień. Od początku pandemii dokładamy wszelkich starań, aby nasi goście czuli się komfortowo i bezpiecznie w naszym lokalu. Zawsze gorąco i serdecznie wszystkich witamy. Jeśli jednak ktoś czuje się niekomfortowo niech zostanie w domu. Szanujemy to i czekamy na was, dbajcie o siebie – dodają.
RED

Radoxim 5

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się