my:KotlaRegionWideo

Robię to co kocham. Rapuję i tworzę muzykę. Hubert Leśniewski z Kotli wrzucił nowy singiel3 min na czytanie

Robię to co kocham. Rapuję, tworzę muzykę i gram

– W sercu mi graj! – i im właśnie muzyka towarzyszy od najmłodszych lat dzieciństwa. To uzdolniona rodzina – mama Anna śpiewa, tata Piotr gra na akordeonie, trąbce, gitarze i bębnie w zespole ludowym „Grochowiczanki”. Ale synów posłali do szkoły muzycznej. Młodszy z nich Karol (26 l.) gra na skrzypcach, starszy Hubert (29 l.) na klarnecie. Ten duet można usłyszeć w najnowszym singlu „Kraken” opublikowanym na YouTube.

Kariera Huberta Leśniewskiego z Kotli zaczęła się jakiś czas temu. Opowiada, że przez dłuższy czas teksty pisał do szuflady. W pewnym momencie postanowił – może warto coś z nimi zrobić? I się zaczęło. Jeden singiel, potem drugi. Piosenek uzbierało się na tyle, że w 2017 roku wydał premierowy album „Tango”, rok później „Zima”. Cieszyły się sporym zainteresowaniem. – Tworzę rap, więc w takiej tonacji zostały utrzymane – mówi nam. Bo właśnie ten gatunek muzyczny porywał go od dzieciństwa. Wszystko zaczęło się jeszcze w szkole podstawowej. Pierwszym nauczycielem muzyki była wówczas Małgorzata Łysik. W trakcie nauki w gimnazjum trafił też do szkoły muzycznej w Głogowie, gdzie obronił się na piątkę. I nie chciał rezygnować ze swojej pasji. – Postanowiłem kontynuować naukę w tym kierunku. Dostałem się na studia do Szczecina – przypomina sobie, że tuż po nauce nie było łatwo utrzymać się z muzyki. Za chlebem wyjechał więc do Niemiec, gdzie pracuje do dziś – blisko Berlina, więc w wolnych chwilach wsiada do auta i wraca do domu – Kotli. – Ale nie zrezygnowałem ze swoich marzeń. Nauczyłem się języka niemieckiego, udzielam tam także korepetycji z gry na klarnecie. Poza tym dalej tworzę muzykę – dodaje Hubert.

Hubert pracuje właśnie nad kolejnym albumem „Kraken”. Singiel z tej najnowszej płyty jest w sieci. W kilka dni zobaczyło go setki osób. To mocno głogowski utwór, bo w klipie występuje wraz z bratem Karolem, który zresztą śpiewa również refren w tej piosence. Warto wspomnieć także o tym, że za kamerą stoi Piotr Szymczak – także mieszkaniec naszego miasta – założyciel firmy „Ładne Kadry”. – Oczywiście są ujęcia z Głogowa. Postanowiłem, że to będzie trochę inna muzyka, bo połączenie tej elektrycznej z rapem. Chyba się spodobało. Kraken to potwór który według legend miał blokować cieśninę gibraltarską, nie przepuszczając okrętów które przez nią przepływały. W Piratach z Karaibów jest przedstawiany jako olbrzymi stwór z czterema ramionami i płetwą, choć w legendach przedstawiany jest jako ośmiornica. Sam utwór opowiada o tym że w głębi każdego z nas siedzi ciemny głos, który podsuwa nam do ucha niekoniecznie dobre decyzje. Rolę tego głosu odtworzył mój brat Karol co widać w klipie – przytacza artysta. Nowy album będzie liczył osiem piosenek. Ma ukazać się jeszcze w tym roku. Ale już myślą o kolejnych produkcjach. Nie zatrzymują się, nie zwalniają tempa, bo jest w nich dużo energii. Duet braci – Karol brał udział w telewizyjnym programie Must Be The Music – wierzy w swoje muzyczne talenty.
RED

Zobacz inne

Więcej w my:Kotla