Dzieje sięGłogów

Robili chodnik, znaleźli pocisk. Niewybuch koło hali widowiskowo-sportowej2 min na czytanie

Robili chodnik, znaleźli pocisk. Niewybuch koło hali widowiskowo-sportowej

Infrastruktura miejska Głogowa jest stale modernizowana. Obecnie trwa chociażby budowa chodnika koło głogowskiej hali widowiskowo-sportowej. Przerwało ją jednak niecodzienne znalezisko, czyli obiekt, który pracownicy uznali za niewybuch. Ich przypuszczenia okazały się słuszne, sprawą zajęła się policja, a także saperzy z 4. Batalionu Inżynieryjnego w Głogowie.

– Ewakuacja okolicy nie była konieczna. Pocisk został już podjęty przez saperów – mówi Łukasz Szuwikowski z głogowskiej policji. Niewybuch znajdował się na głębokości kilku metrów na placu budowy nowego chodnika między ul. Wita Stwosza i Piastowską. Roboty w tym miejscu trzeba było przerwać. Miejsce do czasu przyjazdu saperów zabezpieczył patrol policji.

– Saperzy dostali zgłoszenie o godzinie 12.40 i o 13.10 pocisk był już podjęty i usunięty z miejsca budowy. Pociskiem artyleryjskim zajął się patrol saperski numer 24 z 4 Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego. Jest to niewybuch z czasów II wojny światowej, pocisk przeciwpancerny – 85 mm – informuje por. Kamil Reinholz, rzecznik prasowy 4 Batalionu Inżynieryjnego w Głogowie.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się