Dzieje sięGłogów

Rok pozbawienia wolności dla Daniela S. (19 l.) za śmiertelne potrącenie 20-latki1 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 697

Wyrok zapadł przed Sądem Rejonowym w Głogowie we wtorek (3.09.). Daniel S. przyznał się do wszystkiego. 21 grudnia zeszłego roku jechał samochodem do szkoły z Gaworzyc do Głogowa. Mimo że nie miał prawa jazdy, wsiadł za kierownicę daewoo lanosa. Na przejściu dla pieszych na ul. Piłsudskiego, na wysokości Lidla, nie zahamował widząc pieszą przechodzącą przez pasy i ją potracił.

20-latka odbiła się od jego maski i upadła na jezdnię. Miała takie poważne obrażenia, że w ogóle nie odzyskała przytomności i zmarła w szpitalu w Legnicy. Daniel S. przeprosił i prosił o przebaczenie rodzinę młodej kobiety. Matka 20-latki mu wybaczyła.

– Wziąłem pod uwagę młody wiek oraz jego postawę – mówił sędzia Daniel Ludwiczak, gdy tłumaczył wyrok. – Ale z drugiej strony także bezpieczeństwo społeczeństwa. Rodzice zmarłej mogą mu powiedzieć: wybaczam. Ale to tej kobiety już nie ma – dodał.

Skazał Daniela S. na rok bezwzględnego pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów w ruchu lądowym na cztery lata oraz pokrycie kosztów sądowych w kwocie 3 tys. 779 zł oraz wymierzył 180 zł opłaty. Wyrok jest nieprawomocny i oskarżony się może od niego odwołać. Prokuratura odstąpiła od żądania 100 tys. zł nawiązki dla rodziny zmarłej 20-latki, gdyż oni tego nie chcieli.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się