Dzieje sięGłogów

Rokaszewicz: Plan? W 5 lat wybudujemy 550 mieszkań dla głogowian2 min na czytanie

Premier przywiózł ze sobą czeki na miliony. "Nie możemy was zostawić bez wsparcia" 6

To były uroczyste chwile – padło wiele miłych słów. Premier Jarosław Gowin przyjechał, by pochwalić miasto za realizację polityki mieszkaniowej. Podkreślał, że Głogów jest wzorem do naśladowania, bo tutaj buduje się blok za blokiem. I są to mieszkania dla klasy średniej z niskim czynszem oraz wpłatą własną. Bez kredytów, a także innych obciążeń. Więcej o tym: TUTAJ.

Do naszego miasta zjechały się ogólnopolskie media, nadawały relacje na żywo. Pojawiła się w nich również wypowiedź prezydenta Rafael Rokaszewicza, który był dumny z tego powodu. Podkreślał, że na tym Głogów nie poprzestanie. Bo choć kończy się budowa czterech bloków Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Generała Józefa Sowińskiego, to w kolejnym roku rozpoczną się prace związane z lokalami na os. Żarków. Padło zapewnienie – chcemy wybudować 550 mieszkań dla głogowian. – Mamy ambitne plany – nie ukrywał Rokaszewicz.

I dodawał: – Znajdujemy się w miejscu, gdzie jeszcze kilka lat temu nic nie było – na terenie pokoszarowym. Były zrujnowane budynki, niezagospodarowane place. Dziś mamy zaawansowaną budowę nowego osiedla. Trzeci budynek z czterech jest już oddany. Oczywiście będziemy korzystać z tych nowych form wsparcia budownictwa mieszkaniowego – mówił prezydent.

Pokazywał budynki – byłe koszary – które znajdują się w bliskim sąsiedztwie ul. Wojska Polskiego. Pierwszy z nich jest w prywatnych rękach, ale deweloper właśnie zaczyna go przebudowywać. Powstanie tam nowoczesny blok. Ten drugi budynek należy do miasta. – A w tym naszym powstaną kolejne 64 mieszkania. Ale mamy duży projekt – na osiedlu Piastów i następne kilkaset mieszkań. Chcemy, aby łącznie z TBS-ami i budownictwem czynszowym, w ciągu najbliższych pięciu lat powstało 550 mieszkań. To jest plan możliwy do zrealizowania – deklarował.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się