Fotomy: GrębociceRegion

Rolnicy zadowoleni ze zbiorów, a z deszczu się cieszą [ZDJĘCIA]4 min na czytanie

Rolnicy zadowoleni ze zbiorów, a z deszczu się cieszą [ZDJĘCIA] 10

Dziś jest także rolnicze święto w Grębocicach. Zaprezentowało się 16 sołectw. Gwiazdą wieczoru będzie Sławomir z zespołem oraz The Postman z coverami Beatlesów.

Z nieba wciąż kapie deszcz, ale to nie popsuło humorów tym, którzy wybrali się w niedzielę do Grębocic. Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, a po niej korowód z wieńcami dożynkowymi ruszył do parku w Grębocicach, gdzie rozpoczęła się część obrzędowa. Wszystkich przywitał wójt gminy Roman Jabłoński.

Radoxim 5

– Pogoda nie popsuła nam nastroju, a wieńce są przepiękne. Nie widać u nas kryzysu – podsumował. Podkreślił, że w gminie działa coraz więcej młodych rolników, którzy do swojej pracy podchodzą z pasją i to jest bardzo optymistyczne. – Życzę rolnikom przede wszystkim stabilności i dobrej pogody. Ale najważniejsze, aby i środki, i ceny były bardziej przewidywalne – podsumował. Gmina Grębocice wciąż jest rolnicza. W tym roku starostami dożynek są Aneta Szocik z Proszyc i Bernard Wdowczyk z Obiszowa. Można powiedzieć, że doświadczenie z młodością, bo pan Bernard jest rolnikiem od wielu lat, a pani Aneta dopiero od kilku prowadzi gospodarstwo z mężem.

– W tym roku trochę za szybko przyszła ta susza i ziarno nie do końca się wykształciło, ale według mnie trzeba się cieszyć z tego, co nam daje natura i Pan Bóg. Rolnictwo jest naprawdę ciężką profesją, ale tegoroczne plony były niezłe – podsumował Bernard Wdowczyk, który uprawia 70 hektarów pól. – W tym roku zdecydowaliśmy się z mężem na łubin. To były nasze pierwsze plony i nie narzekamy. Gospodarstwo odziedziczyliśmy po rodzicach męża i mamy 60 hektarów – powiedziała nam Aneta Szocik.
RED

Zobacz inne

Więcej w Foto