Artykuł Informacyjny

Romanse mafijne – dlaczego je kochamy?2 min na czytanie

Romanse mafijne - dlaczego je kochamy?

Romans mafijny to w ostatnim czasie jedne z najbardziej lubianych i cenionych gatunków książek. Nic dziwnego, pozwala czytelnikowi na wejście w zupełnie inny, nieznany mu świat i poznanie jednej z najbardziej zamkniętych, a zarazem niebezpiecznych grup od środka. W połączeniu z wątkiem miłosnym stają się one jedynymi najbardziej pożądanych pozycji na rynku wydawniczym. Określane są często nawet jako niegrzeczne książki. Wydawnictwo kobiece ostatnio coraz prężniej się rozwija i stawia na wysmakowane dzieła, które sprawiają, że panie nie mogą się od nich oderwać i czytają je wręcz z wypiekami na twarzy. Romanse mafijne to w końcu niebezpieczna miłość, a tego często poszukują kobiety. 

Romans mafijny – erotyka i niebezpieczeństwo 

Książki o tematyce mafii intrygują zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Wówczas poznajemy nie tylko perypetie bohaterów, ale także grzechy mafii, prawdziwą miłość oraz płomienny romans. Dobrze napisana książka sprawia, że czytelnik utożsamia się z postaciami, które zostały w niej opisane i staje się dzięki temu niejako częścią tego mafijnego świata. Serie, w których główna bohaterka to np. księżniczka, cieszą się coraz większą popularnością. W połączeniu z krnąbrnymi i silnymi synami mafijnych bossów z miłością w tle to mieszanka wybuchowa, na którą czekają czytelnicy spragnieni wrażeń. 

Niegrzeczne książki – literatura dla dorosłych 

Powieści, w których autorka zawarła wątki mafii i miłości to np. “365 dni”, która zdobyła międzynarodową sławę. Ta seria zawiera 3 tomy. Książki romantyczne, zwłaszcza te o tematyce mafijnej sprawiają, że ludzie chętniej sięgają po literaturę. Gangsterzy, namiętność, a także kłamstwa i tajemnice to kategoria, która znajduje się w kręgu zainteresowań wszystkich czytelników. Romanse mafijne pozwalają właśnie zatopić się w tym świecie i przez chwilę stać się kimś zupełnie innym. Warto wybierać pozycje, które faktycznie wzbudzą w nas jakieś emocje i wyzwolą w nas tzw. głód czytelnictwa. Możesz wybierać zarówno pośród audiobooków, a także tradycyjnych książek. Pamiętaj, że ciekawe historie pobudzą Twoją wyobraźnię, a także dostarczą Ci zupełnie nowych emocji. 

Zobacz inne