Dzieje sięGłogów

Roślina nagrywa nową płytę. Przed nimi jubileusz 20-lecia!2 min na czytanie

Roślina nagrywa nową płytę. Przed nimi jubileusz 20-lecia!

Występowali na jednej scenie z formacją Dżem, brali udział w telewizyjnym teleturnieju Must Be the Music i grali na Przystanku Woodstock. – Ile lat, tyle przygód – mówi Krzysztof „Horacy” Horka, lider zespołu. Roślina powstała w 2001 r., ale osiem lat później na chwilę zawiesiła artystyczną działalność.

– Niestety to były osoby, którym chyba nie do końca zależało nam tym, aby robić coś na poważnie. Nawet próby były ciężko zorganizować – wspomina. Obecnie skład tworzą, oprócz „Horacego” gitarzysta Jacek Krzyszkowski, basista Marcin Reszewicz, perkusista Norbert Dzielnicki oraz na klawiszach Sławomir Laskowski. Menedżerem jest Lech Bekulard. Roślina ma na swoim koncie płytę „Na zdrowie” i pracuje nad drugim krążkiem.

– Ma być gotowy jesienią – mówi Jacek Krzyszkowski, który zdradza nam, że znajdzie na niej jedenaście utworów. To połączenie muzyki reggae i rocku. – O życiu i śmierci, o miłości i przyjaźni – wymienia. Trwają nagrania. Jednak epidemia koronawirusa nieco pokrzyżowała im plany. Odwoływane są koncerty na najbliższe tygodnie. – Co prawda na czerwiec i lipiec oficjalnie jeszcze nie, ale wiele wskazuje na to, że tak się stanie. Skupiamy się na płycie. Czas pokaże co z koncertami – zaznacza Krzyszkowski. Kilka dni temu zagrali akustyczny koncert online na deskach Maydaya. Pierwszy taki w historii.

Ten najważniejszy dla zespołu występ ma się odbyć w przyszłym roku, kiedy Roślina będzie świętowała jubileusz 20-lecia. – Chcielibyśmy wtedy zaprosić na scenę także byłych członków naszego zespołu. Przez te lata przewinęło się ich trochę. Będzie to dla nas z pewnością duże wydarzenie – mówi. Wspomina, że są zgraną paczką – taką jedną muzyczną rodziną.
RED
fot. Lech Bekulard/nadesłane

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się