Dzieje sięRadwanice

Rowerzyści uważajcie. Koło Radwanic na krajowej 12 auto potrąciło 42-latka1 min na czytanie

Rowerzyści uważajcie. Koło Radwanic auto potrąciło 42-latka. 1

W minioną sobotę, 18 maja kilka minut po północy na krajowej „dwunastce” niedaleko Radwanic miał miejsce śmiertelny wypadek drogowy. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem audi 22-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego zderzył się z jadącym w tym samym kierunku 42-letnim rowerzystą. Rowerzysta zginął na miejscu.
Poszkodowany został także kierujący pojazdem, który w wyniku szoku źle się poczuł.

Na miejscu pracowały zastępy z JRG Polkowice oraz OSP Radwanice, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Funkcjonariusze na miejscu wypadku, koło Przesiecznej, wykonali czynności z udziałem biegłego z zakresu ruchu drogowego pod nadzorem prokuratora, analizują teraz zebrany materiał dowodowy i wyjaśniają wszystkie okoliczności oraz przyczyny tego wypadku.

Radoxim 5

– Powyższy komunikat ma za zadanie uświadomić użytkowników dróg i pokazać im jak w konfrontacji niechronionego uczestnika ruchu drogowego z samochodem, kruche i delikatne jest ludzkie życie. Apelujemy o zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność podczas jazdy wszelkimi pojazdami oraz przypominamy, że  elementy odblaskowe używane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego mogą uratować im życie – informuje rzecznik policji st. sierż. Przemysław Rybikowski.

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się