Sport

Rozpoczęła się Liga Osiedlowa Chrobrego1 min na czytanie

Rozpoczęła się Liga Osiedlowa Chrobrego

Tuż przed wakacjami Chrobry Głogów rozpoczął trzecią edycję Ligi Osiedlowej Chrobrego Głogów. Piłkarska rywalizacja „podwórkowych” teamów całego miasta potrwa do września i prowadzona jest w ramach projektu Trener Osiedlowy.

Do udziału w Lidze Osiedlowej przystąpiło 13 „osiedlowych” drużyn składających się z uczestników Trenera Osiedlowego, a więc całe wakacje i jeszcze dłużej setka nastolatków spędzi z Chrobrym na sportowo, co poza realizacją społecznej misji klubu i jego promocją wśród młodzieży jest główną ideą projektu.

Radoxim 5

Liga Osiedlowa będzie prowadzona w dwóch kategoriach wiekowych. W młodszej U-13 zmierzy się ze sobą osiem zespołów, w starszej U-16 pięć. Chcąc jak najbardziej zbliżyć się do rozgrywek zawodowych, z każdego spotkania sędziowie sporządzają meczowe protokoły, na podstawie których powstają klasyfikacje drużynowe oraz indywidualne – strzelców bramek lub kartkowiczów. Uczestnicy, poza jak najlepszym przygotowaniem do każdego kolejnego meczu, mogą więc na bieżąco śledzić losy swoich teamów i rywali z innych lokalizacji miasta. Rozgrywki ligowe zakończą się wrześniowym turniejem na obiekcie Chrobrego „Z Boiska na Stadion”.

Terminarz i tabele Ligi Osiedlowej Chrobrego dostępne są na stronie www.trenerosiedlowy.glogow.org

Realizowany przez Chrobrego Głogów projekt Trener Osiedlowy finansowany jest ze środków Gminy Miejskiej Głogów.
RED

Zobacz inne

Więcej w Sport