Dzieje sięGłogów

Rozpoczęła się naprawa mariny. Tanio nie będzie1 min na czytanie

Rozpoczęła się naprawa mariny. Tanio nie będzie

Mur oporowy na głogowskiej marinie – tej nowej, na wysokości LOK-u, której budowa zakończyła się w 2018 roku – jest do poprawki. I prace właśnie się rozpoczęły. Teren ogrodzono tak, aby nie można było tam wejść. Potrwają kilka tygodni.

Przypomnijmy, że ratusz zlecił wykonanie ekspertyzy Politechnice Wrocławskiej. Zdaniem specjalistów po pierwsze według nich projektant, gdy w 2013 r. wykonywał projekt – popełnił błąd, robiąc pomiary geofizyczne w czasie wysokiego stanu Odry i nie zbadał wówczas podstawy ściany nabrzeża. Druga kwestia to wykonanie – według Politechniki wykonawca mógł za mocno zbliżyć się do ściany podczas pogłębiania zatoki. Te dwie przyczyny sprawiły, że marina wygląda jak wygląda i po prostu się zapada i rozpada.

Prace remontowe oszacowano na 400 tys. zł. Wstępnie – jeszcze przed podpisaniem porozumienia z wykonawcą – uzgodniono, że ok. 300 tys. zł kosztów poniesie właśnie on – jest to głogowska firma budowlana Sobota. Około 80 – 100 tys. zobowiąże się ponieść gmina miejska ze swego budżetu.
Miejskie pieniądze zostaną przeznaczone na kupno podbudowy. Będzie to keramzyt, bo zdaniem zastępcy prezydenta Piotra Poznańskiego jest o wiele lżejszy i lepszy w zastosowaniu w tym akurat miejscu. 
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się