Dzieje sięFotoGłogów

Rozpoczęła się wymiana lamp na Starym Mieście [ZDJĘCIA]3 min na czytanie

Rozpoczęła się wymiana starych lamp na Starym Mieście [ZDJĘCIA] 5

Rozpoczął się pierwszy etap modernizacji oświetlenia ulicznego w Głogowie w ramach projektu „Wymiana oświetlenia ulicznego i drogowego na energooszczędne w wybranych gminach Legnicko-Głogowskiego Obszaru Interwencji”. Obejmie on rejon Starego Miasta, na majątku stanowiącym własność Gminy Miejskiej Głogów, a dokładnie ulice Parafialną, Piotra Skargi, Kutrzeby oraz Kotlarską. W przyszłym tygodniu planowane są prace przy ul. Akacjowej.

W ramach projektu zostanie wymienione najstarsze i najmniej efektywne oświetlenie (m.in. lampy sodowye i metalohalogenkowe z lat 80. i 90.) na proekologiczną, niskoemisyjną i energooszczędną technologię LED. – Wdrożony zostanie również inteligentny system monitoringu i zarządzania oświetleniem ulicznym, w celu uzyskania jak najwyższego poziomu oszczędności energii. Działania zmierzają do poprawy jakości powietrza, które przekłada się na poprawę stanu zdrowia mieszkańców. Wymiana oświetlenia wpłynie również na poprawę bezpieczeństwa drogowego – mówi nam Katarzyna Brzezińska z biura rzecznika prezydenta.

W ramach projektu przewidziano modernizację, przebudowę, a także budowę 571 punktów świetlnych. – Na podstawie audytów energetycznych oszacowano oszczędności energii elektrycznej w wysokości 262,33 MWh na rok – dodaje. Kosztować to będzie 3,8 mln zł z czego 2,8 mln to dofinansowanie.
RED
fot. Katarzyna Brzezińska/DGL News

Radoxim 5

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się