RegionSława

Rozpoczęły się zbiorowe polowania [Zdjęcia]4 min na czytanie

Rozpoczęły się zbiorowe polowania [Zdjęcia] 4

W lasach Gminy Sława na pierwszym w tym roku Zbiorowym Polowaniu Hubertusowskim udział wzięło 29 myśliwych z Koła Łowieckiego „Ryś” w Sławie. Pozyskano dwa dorodne dziki.

Na wspólnym poczęstunku po zakończonym polowaniu przy kiełbaskach, zupie gulaszowej i ciepłych napojach było sporo humoru, bowiem wspominano, jak przed kilkunastu minutami spore stado jeleni z okazałym bykiem przechytrzyło psy i myśliwych przebiegając przed nimi…

Królem polowania został Krzysztof Halka z Koła Łowieckiego „Ryś”, wicekrólem Jakub Kokociński z koła „Szarak” Strzyżewice, a „Królem Pudlarzy” Artur Niedzielski – z-ca nadleśniczego nadleśnictwa Sława Śl. Za pierwsze tegoroczne polowanie KŁ „Ryś” odpowiedzialny był nowy Łowczy tego koła. Został nim myśliwy z długoletnim stażem w kole -Dekier Waldemar. – Naszym zadaniem jest ochrona przyrody, zwierzyny, dokarmianie tej zwierzyny a na samym końcu ewentualne jej pozyskanie czyli odstrzał. Ale robimy to tylko wtedy kiedy spotkane sztuki są chore i nie nadają się do dalszej reprodukcji i wtedy musimy usuwać je z łowiska – powiedział nam nowy łowczy koła.

Fed

Zobacz inne

Więcej w Region