Ruch – aktywność nie do zastąpienia. W Głogowie poświęcono mu konferencję

Ruch - aktywność nie do zastąpienia. W Głogowie poświęcono mu konferencję 4

RKonferencja w Domu Uzdrowienie Chorych na temat znaczenia ruchu w rehabilitacji. W spotkaniu (15.05.) wzięli udział członkowie stowarzyszeń skupiających osoby starsze, chore i niepełnosprawne z powiatu głogowskiego.

ARRA GIF

Wykład o wykorzystywaniu aktywności ruchowej w doskonaleniu rozwoju i przywracania do pełni życia osób niepełnosprawnych wygłosił prof. Stanisław Kowalik z AWF w Poznaniu, specjalista psychologii rehabilitacji i psychologii społecznej. Zdaniem profesora aktywność jest dla nich nie do zastąpienia, bez względu na stopień uszczerbku na zdrowiu.

1

– Ruch jest zawsze możliwy, a odpowiednio dobrany do możliwości pełni bardzo różne funkcje: poprawia się stan zdrowia, przezwycięża bariery i opory psychologiczne, po trzecie wykonywany w grupie jest dodatkowym wsparciem i mobilizacją – mówi.

Spotkanie w DUCH było okazją, by podziękować profesorowi za ponad 20 lat wspierania głogowskich stowarzyszeń. W imieniu prezydenta Głogowa podziękowania złożyła jego rzeczniczka Marta Dytwińska-Gawrońska, a w imieniu rady powiatu Radosław Kosmalski. Podziękowania otrzymała też siostra Małgorzata Malska.

Inną atrakcją spotkania, poza bardzo ciekawym wykładem, była prezentacja stołu do dźwiękowego tenisa stołowego dla osób niewidomych. – To jedna z pierwszych konferencji dotyczących rehabilitacji osób z różnymi niepełnosprawnościami – zapowiada Krystyna Piasecka-Olejniczak, dyrektor PCPR.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •