Dzieje sięGłogów

Ruch Chorzów wydał oświadczenie po meczu w Głogowie. Nie kibice… klub3 min na czytanie

Ruch Chorzów wydał oświadczenie po meczu w Głogowie. Nie kibice... klub

Podczas sobotniego (23.07.) meczu Chrobrego Głogów z Ruchem Chorzów doszło do sytuacji, że piłkarski pojedynek trzeba było na chwilę przerwać. Na stadion weszła policja. A to dlatego, że pojawił się problem z kibicami gości, którzy chcieli z wysokości trybun oglądać to spotkanie a im na to nie pozwolono. Jak to możliwe? Decyzja o tym, że na trybunie dla gości może zasiąść w tym sezonie tylko 170 fanów przyjezdnych zespołów, zapadła kilka dni temu. Dla bezpieczeństwa i przez problemy ze stadionową infrastrukturą. O tym pisaliśmy: TUTAJ.

Te limity obowiązały także oczywiście podczas tego meczu – podwyższonego ryzyka z Ruchem Chorzów. Choć kibice Ruchu dotarli do Głogowa także prywatnymi samochodami. I nie brali udziału w wyjeździe tzw. zorganizowanym. Nie wpuszczono ich na głogowski stadion, choć zakupili wcześniej na mecz bilety. W ich obronie stanęli kibice pomarańczowo-czarnych, którzy opublikowali na FB swoje stanowisko: TUTAJ.

Radoxim 5

O sprawę pytaliśmy w Chrobrym Głogów. Mimo prób nie udało nam się skontaktować z prezesem Jarosławem Trawińskim, który dziś nie jest uchwytny. Dzwoniliśmy. Nie oddzwonił do tej pory.

Szybciej niż w Chrobrym działają w Ruchu. Tam klub wydał oficjalne stanowisko. Klub… nie kibice. – Drużyna Ruchu ma za sobą pierwszy wyjazd w sezonie 2022/2023. W 2. kolejce rozgrywek Fortuna 1 Ligi nasz zespół mierzył się z Chrobrym Głogów. Tradycyjne, za „Niebieskimi” podążyli fani czternastokrotnego Mistrza Polski, którzy w Głogowie stawili się w ok. 350-osobowej grupie. Zapowiadało się na kolejne piłkarskie święto z udziałem Ruchu Chorzów – napisano w oświadczeniu.

– Niestety, przy wejściu pojawiły się problemy – na stadion wpuszczono jedynie kibiców, którzy posiadali wejściówki na sektor gości, a fanom, którzy legalnie zakupili bilety na inne sektory, odmówiono wejścia. Kibice, którzy znaleźli się już na obiekcie, chcieli go opuścić w geście solidarności, jednak zostało im to uniemożliwione. W ocenie naszego Klubu decyzje podejmowane przez przedstawicieli organizatora meczu, brak z ich strony zrozumienia i życzliwości oraz nadgorliwość, wywołały niepotrzebne napięcie wśród fanów obu klubów w stosunku do służb ochrony – dodają w piśmie.

– W ostatnich miesiącach Kibice Ruchu jeździli za swoją drużyną w znacznie większych – nawet kilkutysięcznych grupach – i wszystkie te wyjazdy odbyły się bez negatywnych zdarzeń i przebiegały w świetnej atmosferze. Podobnie miało być w Głogowie, jednak kilka niezrozumiałych decyzji wywołało złe emocje. O pozytywnym nastawieniu Kibiców Ruchu niech świadczy fakt, że gdy cała grupa wreszcie znalazła się na stadionie, do końcowego gwizdka skupiała się jedynie na dopingowaniu „Niebieskich”, a po meczu mogła wspólnie z piłkarzami cieszyć się z pierwszego ligowego zwycięstwa – tłumaczą.

– Apelujemy do organizatorów spotkań piłkarskich, by nie szukali problemów tam, gdzie ich nie ma, i by sami nie generowali sytuacji konfliktowych, a do Kibiców podchodzili z otwartością – bez względu na klubowe barwy. Z kolei fanów prosimy, by bez względu na okoliczności zachowywali zawsze zdrowy rozsądek i postępowali zgodnie z literą prawa, nie narażając siebie i Klubu na konsekwencje – napisali na koniec. Na stanowisko Chrobrego wciąż czekamy.
RED
fot. Ruch Chorzów

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się