Dzieje sięGłogów

Ruch, Wisła, Arka… ilu kibiców gości jest w stanie przyjąć Chrobry Głogów?1 min na czytanie

Tylko remis! Chrobry prowadził już z Puszczą... 2:0, ale rywal wyrównał w końcówce [ZDJĘCIA] 10

Już w 2. kolejce Fortuny 1 Ligi Chrobry Głogów zagra z Ruchem Chorzów. W tym sezonie na Wita Stwosza przyjedzie jednak znacznie więcej znanych marek takich jak chociażby Wisła Kraków, Arka Gdynia, ŁKS Łódź. A wraz z nimi kibice. Jak się okazuje zainteresowanie fanów gości wyjazdami za swoją drużyną jest bardzo duże. Sprawdziliśmy, ilu ich jest w stanie przyjąć Chrobry. Trybuna dla gości na naszym stadionie pomieści 486 osób. Jednak aż tylu na pewno nie zobaczymy w Głogowie.

– Procedury są takie same jak przed każdym sezonem. Najpierw sprawę opiniują służby m.in. policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe i sanepid. Później ostateczną decyzję administracyjną wydaje prezydent. Wszystko wskazuje na to, że będzie to w tym sezonie decyzja na około 170 kibiców gości – mówi Roman Hnat, specjalista ds. organizacji imprez.

Radoxim 5

Dodaje, że kibiców nie może zasiąść na trybunach więcej, bo mamy problemy z infrastrukturą stadionu. – Są to problemy techniczne. Chodzi o zbyt mały parking. Dlatego właśnie ze względów bezpieczeństwa więcej kibiców nie jesteśmy w stanie przyjąć – wyjaśnia. Mniej kibiców gości to też mniejsze wpływy z biletów z dnia meczowego.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się