Dzieje sięGłogów

Rusza montaż podgrzewanej murawy. Chrobry będzie grał na drugiej płycie2 min na czytanie

Rusza montaż podgrzewanej murawy. Chrobry będzie grał na drugiej płycie

Teren stadionu został przekazany firmie Dropservice, która jest odpowiedzialna za wykonanie instalacji grzewczej murawy. Już we wrześniu stadion Chrobrego zostanie przystosowany do infrastrukturalnych standardów obowiązujących na najwyższych poziomach ligowych w Polsce. Na czas prac, dwa domowe mecze tego sezonu odbędą się na drugiej płycie bez udziału kibiców.

– Obowiązek licencyjny nakłada posiadanie systemu grzewczego do października tego roku, dlatego podjęliśmy się tej inwestycji. Mogliśmy ją wykonać na przełomie sezonów, co wiąże się z chwilowymi przenosinami na sąsiednią płytę. Sprawdzaliśmy różne możliwości, ale takie, jak gra na wynajętym stadionie, wiązałyby się z kosztami rzędu 30-40 tysięcy złotych za jeden mecz. Podjęliśmy więc rozmowy z PZPN-em, aby uzyskać jego zgodę na naszą drugą płytę, która jest licencjonowana i posiada dostęp do tego samego zaplecza sanitarnego, jak w przypadku gry na pierwszej. PZPN przysłał do nas swojego eksperta i na podstawie jego opinie otrzymaliśmy taką zgodę. Dwa najbliższe mecze zagramy na swoim rezerwowym obiekcie – powiedział dyrektor Zbigniew Prejs.

Radoxim 5

Prace mają zakończyć się do końca sierpnia. To oznacza, że powrót na dostosowany do standardów stadion nastąpi jeszcze we wrześniu.
– Mając na uwadze, że organizacja meczów na drugiej płycie nie zezwala na udział kibiców, podjęliśmy decyzję o innych działaniach. Pierwsze domowe mecze nowego sezonu będziemy chcieli rozegrać w roli gościa na stadionach rywali, aby dopiero później być gospodarzem większej liczby spotkań. Dzięki temu kibice nie straciliby kolejnego sezonu. Mamy nadzieję, że podejmowane przez nas działania przyniosą pozytywny skutek, o czym na bieżąco będziemy informować naszych fanów – dodał dyrektor.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się