Dzieje sięGłogów

Rusza rejestracja do poradni endokrynologicznej1 min na czytanie

Oddziały wewnętrzny i neurologiczny zamknięte. Wirus w głogowskim szpitalu

Od stycznia Głogowski Szpital Powiatowy realizuje program „Profilaktyka Chorób Tarczycy – Poradnia Endokrynologiczna na terenie Gminy Miejskiej Głogów”. Program skierowany jest do pełnoletnich mieszkańców miasta, którzy nie uczestniczyli w poprzedniej edycji programu w roku 2018. Wyjątek stanową pacjenci, u których wykryto zmiany przy poprzedniej wizycie profilaktycznej.

Świadczenia, w ramach programu, realizowane są w poradni endokrynologicznej przez lekarza Marka Jurczyka, specjalistę endokrynologa.

Każdy pacjent, w ramach wizyty, będzie miał wykonane badanie laboratoryjne (TSH i FT4) wraz z analizą wyników, badanie USG tarczycy i jego analizę, konsultację specjalistyczną z lekarzem endokrynologiem, wydanie zaleceń do dalszego postępowania, w przypadku wykrycia podejrzanych zmian.

Rejestracja do programu, z uwagi na sytuację epidemiologiczną, odbywać będzie się wyłącznie telefonicznie w środę (10.02.) w godz. 14-17 pod numerami: 76 837 33 84 lub 76 837 31 89. Wizyty odbędą się w dniach: 17 luty, 24 luty oraz 10 marca. Łącznie na konsultacje zostanie umówionych 117 osób.

Przy rejestracji pacjent otrzyma informację o dacie pobrania krwi i terminie wizyty specjalistycznej.

Przy pobraniu krwi pacjent będzie zobowiązany do okazania dowodu osobistego wydanego przez prezydenta Głogowa lub zaświadczenia wydanego przez Urząd Miejski w Głogowie, potwierdzającego zameldowanie na terenie miasta.

Program finansowany jest przez Gminę Miejską Głogów oraz KGHM Polska Miedź S.A.
RED
źródło: DGL News

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się