Dzieje sięGłogów

Rusza sezon grzewczy. Gdzie kaloryfery są już ciepłe?1 min na czytanie

Zimne kaloryfery w Głogowie. Awaria sieci ciepłowniczej

– Zrobiło się zimno – piszą do nas głogowianie, którzy dopytują o to, kiedy w naszym mieście rozpocznie się sezon grzewczy. Wspominają ubiegłe lata, kiedy kaloryfery były ciepłe już w połowie września. Tym razem jest nieco inaczej, bo pogoda dopisywała. Jeszcze w ubiegłym tygodniu były upały i temperatury w granicach 30 stopni Celsjusza. Jednak ten weekend to wyraźne ochłodzenie. I wygląda na to, że lepiej nie będzie. – Chyba czas już grzać – dodaje pani Monika.

Spółdzielnia Mieszkaniowa Nadodrze informuje, że grzeje od czwartku (24.09.). – Tylko, że w czwartek i piątek było jeszcze w miarę ciepło, to automatyka nie uruchamiała grzania – wyjaśnia Mateusz Kowalski, rzecznik prasowy spółdzielni. Przypomina, że mieszkańcy powinni sprawdzić grzejniki, czy nie ma gdzieś przecieków lub zapowietrzeń. – Jeśli się pojawia, to można dzwonić do administracji, a w weekendy o wieczorami na pogotowie awaryjne 994 – doradza.

Podobnie sytuacja wygląda w Towarzystwie Budownictwa Społecznego. – Powiadomiliśmy WPEC i nasze budynku są już sukcesywnie uruchamiane – potwierdza Magdalena Ogrodnik.

Także w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej otrzymaliśmy wiadomość, że WPEC otrzymał dyspozycję w piątek (25.09.). – Tylko na Śródmieściu jest to wstrzymane decyzją zarządu – węzeł Sikorskiego 20 – dopowiada prezes Anna Kepp.
RED

Podziel się informacją ...
  • 90
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się