Dzieje sięGłogów

Rusza zbiórka darów. W starostwie mobilizacja1 min na czytanie

Rusza zbiórka darów. W starostwie mobilizacja

Starosta jest w stałym kontakcie z Ukraińcami mieszkającymi w miejscowości Kamieniec Podolski. Ta miejscowość jest naszym miastem partnerskim. – Zwracają się do nas o wsparcie i pomoc. Wiemy, że dużo osób chce pomóc Ukraińcom, ale i swoim pracownikom, którzy pochodzą z tego kraju. Kamieniec Podolski będzie pełnił funkcje regionu, do którego będą przywożone osoby ze strefy wojny – podkreślał starosta Jarosław Dudkowiak (25.02.).


Jaka jest sytuacja w ukraińskich szpitalach? – Z informacji, jakie posiadamy, szpitale na Ukrainie są w sposób wystarczający zaopatrzone w konieczne leki i materiały opatrunkowe. Natomiast jest problem uciekinierów. Te osoby są często poszkodowane. Trzeba im zapewnić odpowiednią opiekę. Są im potrzebne materace i śpiwory. Także środki opatrunkowe – mówił Edward Szmidt, prezes Głogowskiego Szpitala Powiatowego.

Radoxim 5

Podkreślali, że potrzebne są nowe rzeczy: materiały opatrunkowe, środki higieny osobistej, odzież, koce, materace, śpiwory.

Wszystkie te rzeczy będzie można dostarczyć do starostwa. Na parterze budynku już przygotowano kartony. Akcja rozpocznie się w sobotę (26.02.) o godz. 12. Pracownicy starostwa będą tam oczekiwać na dary do godz. 15. Podobnie będzie w niedzielę (27.02.). Potem w najbliższym tygodniu w godzinach pracy urzędu.

Wcześniej informowaliśmy też o podobnej zbiórce organizowanej przez Gminę Miejską Głogów. Więcej o tym: TUTAJ. Uchodźcy Ukrainy będą mogli się zaszczepić przeciwko COVID 19 – o tym więcej: TUTAJ.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się